Zjazd Diecezjalny 2015-sprawozdanie

Przez cnotę, naukę i pracę, służyć Bogu i Ojczyźnie-Gotów! – to hasło rozbrzmiało w Pelplinie już po raz dwudziesty czwarty, podczas corocznego Zjazdu Diecezjalnego, będącego najważniejszym spotkaniem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w ciągu roku.
Zjazd Diecezjalny rozpoczął się 20 listopada 2015 roku. Na początku wybrzmiały słowa hymnu, po których uczestników przywitał prezes Zarządu Diecezjalnego KSM Diecezji Pelplińskiej – Piotr Kopa Ostrowski, a także zastępca asystenta kościelnego KSM naszej diecezji– ks. Piotr Lipkowski. W trakcie 3-dniowego spotkania uczestnicy Zjazdu dyskutowali na temat podejmowanych przez nich w ramach okręgów inicjatyw oraz o planach na najbliższy czas. Delegat Zarządu na Krajową Radę Sebastian Jaworski opowiedział uczestnikom Zjazdu Diecezjalnego o swoich wrażeniach związanych z przeżywaniem 25. rocznicy reaktywowania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Polsce.
W tym roku miały także miejsce wybory uzupełniające do Zarządu Diecezjalnego. Decyzją Zjazdu dołączyli do niego Weronika Chmist z parafii pw. Św. Marii Magdaleny w Czersku oraz Sylwester Kutyła z oddziału przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Tczewie. Uczestnicy wybierali również temat rekolekcji letnich oraz zimowych. Podczas obrad zostały przedstawione tematy Jubileuszowego Roku Miłosierdzia oraz Żołnierzy Wyklętych.
Zjazd Diecezjalny zakończył się w niedzielę, uczestnictwem członków Stowarzyszenia w Mszy świętej w pelplińskiej katedrze, po której nastąpiło przejście na uroczystą galę do Biblioteki Diecezjalnej, gdzie zostały wręczone podziękowania dla najlepiej działających oddziałów KSM, liderów diecezjalnych oraz sportowców, reprezentujących naszą diecezję na arenie ogólnopolskiej. Oprawy muzycznej uroczystości podjął się zespół "Młodzieżowy 3 Piątek Miesiąca" z Tczewa.

 

Anna Kużyńska

Członek Delegat ZD KSM DP