Zaproszenie na 8 Rajd dla Życia

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Pelplińskiej postanowiło wziąć udział w 8. Rajdzie dla Życia. Podczas Rajdu w ciągu siedmiu dni wspólnie z KSM Diecezji Legnickiej przejedziemy na rowerach trasę z Gdańska do Łodzi liczącą 561 km. Rajd rozpocznie się 30 czerwca wieczorem, a zakończy 9 lipca w godzinach przedpołudniowych. Jego celem jest propagowanie idei obrony życia nienarodzonego oraz ofiarowanie trudu podróży w tej intencji. Każdego dnia rajdu pokonamy od 70 do 90 kilometrów w spokojnym tempie, umożliwiającym udział nawet osobom niemających doświadczenia w długich rowerowych podróżach. Zachęcamy do pojechania razem z nami, aby bronić życia nienarodzonych dzieci i przeżyć niezwykłą przygodę.

 

W trakcie rajdu przewidziane są przerwy na odpoczynek, modlitwę, zwiedzanie i rozmowy z mieszkańcami odwiedzanych miast. Bagaże przewożone są przez busa, a noclegi odbywają się w domach rekolekcyjnych, szkołach i salkach parafialnych. Aby wziąć udział w rajdzie, wystarczy mieć skończone 16 lat, zaświadczenie od lekarza rodzinnego o braku przeciwwskazań do udziału w rajdzie i sprawny rower.

 

Relacje z minionych edycji Rajdu można znaleźć na blogu: https://rajddlazycia.wordpress.com. Zachęcamy również do zapoznania się z filmikami promocyjnymi z poprzednich lat na stronie: https://www.youtube.com/user/RajDlaZycia.

 

Zgłoszenia przyjmuje Biuro KSM Diecezji Legnickiej pod numerem telefonu 513 129 362 (od pon. do pt. w godz. od 9:00 do 15:00) lub elektronicznie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Koszt udziału w tegorocznej edycji to 250 zł. Koszt nie zawiera opłaty za dojazd do Gdańska i powrót z Łodzi. Zachęcamy do dalszego przekazywania tej informacji w swoich oddziałach i wśród znajomych nienależących do KSM-u. Liczba miejsc jest ograniczona.