Wakacje z KSM 2009

Wakacje 2009 z KSM

(propozycje ogólnopolskie)

Dni Formacyjne dla kierownictw i liderów KSM

Podczas tegorocznych wakacji serdecznie zapraszamy kierownictwa oddziałów i kół KSM oraz tych wszystkich, którzy jeszcze pełniej chcą działać w Stowarzyszeniu. W trakcie Dni Formacyjnych uczestnicy będą pogłębiać wiedzę i rozwijać umiejętności pomagające w skutecznym i sprawnym działaniu w oddziale lub kole KSM. Uczestnicy będą mogli wymienić się doświadczeniami działania w KSM w różnych diecezjach oraz zapoznać się z różnymi pomysłami inicjatyw realizowanych przez KSM w parafiach. Uczestnicy oprócz warsztatów, formacji, spotkań w grupach będą także brali udział w zaplanowanej rekreacji wśród górskich krajobrazów, wspólnych ogniskach, grach i zabawach.

Miejsce, termin oraz koszt:

Śnieżnica w Kasinie Wielkiej (Arch. Krakowska), 10 - 17 lipca 2009 r., cena: 235,00 zł

Ogólnopolskie Warsztaty Dziennikarskie

Warsztaty są przeznaczone dla młodzieży pragnącej pogłębiać wiedzę z zakresu dziennikarstwa.  Przygotowany program szczegółowo przedstawia najważniejsze gatunki dziennikarskie takie jak: artykuł, relacja, recenzja, opinia, felieton, reportaż, wywiad i inne. Ponadto zawiera zagadnienia związane z fotografią i grafiką prasową, a także w jaki sposób prawidłowo przygotować konferencję prasową. Dla zainteresowanych warsztaty radiowe i ćwiczenia przed kamerą z autoprezentacji. Warsztaty są tak prowadzone, aby uczestnicy także posiedli konieczną wiedzę i umiejętności w celu prowadzenia i redagowania gazet szkolnych, akademickich czy parafialnych.  Warsztaty poprowadzą:

Dr Jolanta Niewińska - od 5 lat wykładowca reportażu telewizyjnego i publicystyki (dziennikarstwo PAT), doktor teologii mediów (KUL/PAT), autorka felietonów, reportaży, filmów dokumentalnych realizowanych w kraju i za granicą emitowanych na antenie, m.in., TVP 1, TVP 2, TV Polonia, TV Kraków; obecnie w Radzie Programowej TV Kraków, redaktor naczelna "WZRASTANIA".

S. Anna Matusiak – Absolwenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – grafika artystyczna.

Łukasz Wrona – absolwent Szkoły Filmowej w Katowicach, dziennikarz.

Miejsce, termin oraz koszt:

Śnieżnica w Kasinie Wielkiej (Arch. Krakowska), 20 – 24 lipca 2009 r., cena: 170,00 zł

Rekolekcje Formacji Apostolskiej

Zapraszamy członków, kandydatów oraz sympatyków KSM do uczestnictwa w rekolekcjach formacji apostolskiej, które odbędą się na „Śnieżnicy” w Kasinie Wielkiej, położonej w Beskidzie Wyspowym. Rekolekcje mają na celu pogłębienie wiary poprzez formację w małych grupach, codzienną eucharystię, modlitwę, rozważanie Pisma Świętego. Są także szansą na poznanie innych członków KSM. Uczestnicy oprócz warsztatów, formacji, spotkań w grupach będą także brali udział w zaplanowanej rekreacji wśród górskich krajobrazów, wspólnych ogniskach, grach i zabawach.

Miejsce, termin oraz koszt:

Śnieżnica w Kasinie Wielkiej (Arch. Krakowska), 20 – 26 lipca 2009 r., cena: 205,00 zł

Wakacje u Karoliny

Wakacje u Karoliny” – to spotkanie w Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny – patronki młodzieży, a także KSM. Złazisko odbywać się będzie w dniach 31 lipca – 2 sierpnia, a więc w przypadających 2 sierpnia 111 „Urodzinach Karoliny”. W sanktuarium w Zabawie jest to czas odpustu oraz dużego ogólnopolskiego spotkania. „Wakacje u Karoliny” to spotkanie młodzieży z różnych stron Polski na wzór dni skupienia TAIZE . Cały dzień wypełniony jest m.in. modlitwą, śpiewem, rozmowami w grupach lub przy ognisku. W trakcie spotkania Droga Krzyżowa śladami męczeństwa bł. Karoliny. Uczestnicy proszeni są o zabranie namiotu, śpiwora, karimaty.

Miejsce, termin oraz koszt:
Zabawa, 31 lipca – 2 sierpnia 2009 r., cena: 50,00 zł.

Bliższe informacje i zgłoszenia:

Biuro KSM: Prezydium KSM, ul. Miodowa 17/19, 00-246 Warszawa, tel./fax: (0-22) 531 72 09 lub 068 453 92 73,               czynne od pn. do pt. w godz. od 9.00 – 16.00; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , www.ksm.org.pl