Sprawozdanie ze szkolenia liderów III stopnia

W Pelplinie w dniach 20-22 czerwca 2014 roku odbyło się szkolenie liderów III stopnia. Wzięło w nim udział siedmioro KSM-owiczów.

Pobyt w stolicy diecezji zaczęli oni od uczestnictwa w „Przystani- warsztatach dla duszy”, które zajęły cały piątek. Właściwa część szkolenia rozpoczęła się w sobotni poranek. Pierwszym punktem programu była Msza święta w katedrze. Następnie nasi liderzy mieli okazję zawiązać wspólnotę dzięki zabawom integracyjnym. W trakcie szkolenia zapoznali się oni także z podziałem ról i sposobem działania Zarządu Diecezjalnego. Mogli też wykazać się pomysłowością podczas opracowywania gier i zabaw, które stworzyłyby razem cykl nawiązujący do Eksodusu. Odbyli także warsztaty z zakresu komunikacji interpersonalnej i sporządzania pism urzędowych. Nie zabrakło tez wspólnego przeżywania emocji związanych z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej. Dzień zakończył się Apelem Jasnogórskim.

W niedzielny poranek, po krótkim podsumowaniu, szkolenie się zakończyło, a nowi liderzy, tuż po Eucharystii w katedrze, powrócili do swych domów.