V Rajd Rowerowy - zaproszenie

Czas ruszyć w drogę!
Zapraszamy Was serdecznie do udziału w V Rajdzie Rowerowym Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Rajd ten odbędzie się w dniach 18-20 września 2015 r. Będziemy przemierzać malownicze tereny parku narodowego Bory Tucholskie. Trasa będzie biegła przez takie miejscowości jak: Chojnice, Charzykowy, Funka, Swornegacie, Brusy, Męcikał i zakończy się w Chojnicach. Koszt rajdu to jedyne 50 zł/os. Zgłoszenia należy wysyłać na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 785 205 700 (Sebastian Jaworski).
Rajd rozpocznie się Mszą Świętą w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Chojnicach o godzinie 17.30. Pierwszy dzień rajdu będzie dniem zapoznawczym i integracyjnym.  Drugiego dnia w sobotę ruszamy w trasę liczącą 40 km. Ostatni dzień zakończy się w Chojnicach około godziny 15.00, po przejechaniu 30 km.
Rajd Rowerowy są to przede wszystkim rekolekcje w drodze, podczas których postaramy się odpowiedzieć na pytania: Dokąd dążył św. Stanisław Kostka? Dokąd ja dążę? Jest to również doskonała okazja do zapoznania i zintegrowania się KSM-owiczów (jak i sympatyków KSM), podczas wielu atrakcji jakie zostały zaplanowane.


Podstawowe pytania:
Czy dam rade pokonać taki dystans? Dystans jest zasadniczo krótki. Rowerzysta jadąc dość wolno rowerem przemieszcza się z prędkością 12-15 km na godzinę. Więc w ciągu dnia każdy z uczestników nie będzie jechał więcej niż 3,5 h. Liczne przerwy i łatwość trasy, która w ponad 95% jest ścieżką rowerową, na pewno ułatwi to zadanie. Ponadto na wypadek kontuzji i usterek roweru ubezpiecza uczestników specjalny samochód, który wozi bagaże.
A co jeśli nie mam kasku? Zgodnie z polskim prawem, rowerzysta nie musi być wyposażony w kask rowerowy. Warto spróbować zdobyć kask, ale nie jest on wymagany. Zresztą jak to już było wspomniane, poruszamy się po ścieżkach rowerowych, więc ryzyko wypadku jest bardzo małe.
Czy potrzebne są torby rowerowe? Nie. Bagaż będzie transportowany przez samochód asekurujący uczestników rajdu.
Jak z transportem na i z Rajdu? Godziny rozpoczęcia i zakończenia są tak zaplanowane, by zgadzały się z pociągiem jaki kursuje na trasie Gdańsk - Chojnice.
Wszelkie inne pytania można wysłać mailem albo skontaktować się z Sebastianem Jaworskim (dane kontaktowe powyżej). Natomiast zdjęcia z poprzedniego rajdu rowerowego można zobaczyć pod adresem: IV Rajd Rowerowy KSM.