Weekend dla Kandydatów 2017

W dniach od 20 do 22 października w Pelplinie odbył się Weekend dla Kandydatów, będący przygotowaniem kandydatów na członków KSM do złożenia Przyrzeczenia oraz możliwością poszerzenia wiedzy na temat naszego Stowarzyszenia. W wydarzeniu tym wzięło udział 51 osób z 10 oddziałów i kół. Tradycyjnie rozpoczęliśmy Mszą Świętą, a po tym jak posililiśmy też nasze ciała, zaczęliśmy zgłębiać wiedzę na temat charyzmatu naszego Stowarzyszenia pod okiem Zastępcy Asystenta Diecezjalnego, księdza Piotra Lipkowskiego.

W sobotę z samego rana odwiedziliśmy katedrę pelplińską, byśmy umocnieni Eucharystią z zapałem mogli poznawać różne aspekty działalności KSM-u i lepiej się poznać przy wspólnej pracy, którą zwieńczyła zacięta rywalizacja przy quizie. Po sprawdzeniu wiedzy kandydatów do złożenia Przyrzeczenia zakończyliśmy dzień wspólną adoracją.

Niedziela była czasem powrotów. Dzień Pański rozpoczęliśmy jutrznią. Piotr Kopa Ostrowski wprowadził kandydatów w szczegóły dotyczące składania Przyrzeczenia, po czym udaliśmy się na Mszę Świętą, którą przeżywaliśmy razem z Ruchem Światło-Życie, a która to oficjalnie kończyła nasz Weekend. Liczymy, że z wszystkimi kandydatami zobaczymy się w wigilię Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Gotów?!

 

Krzysztof Bartoszewski

Zastępca Sekretarza Zarządu Diecezjalnego