Komunikat 6/2007

Pelplin, 5 listopada 2007.
KOMUNIKAT nr 6/2007
 
Drodzy KSM-owicze!

 

Serdecznie zapraszamy na XVI Zjazd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej, który odbędzie się w dniach 23 – 25 listopada br. w Pelplinie (Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Sambora 5). Recepcja czynna od godz. 15.00 do 16.45. Rozpoczęcie Zjazdu o godz. 17.00 wprowadzeniem relikwii bł. Karoliny Kózkówny i Mszą Świętą w kaplicy św. Józefa w DPS. 

            Przypominamy, że na Zjazd zobowiązane są przybyć dwie osoby (prezes i delegat) z każdego oddziału parafialnego. W związku z obecnością relikwii bł. Karoliny i statutowym zobowiązaniem ufamy, że na Zjazd przybędą przedstawiciele wszystkich oddziałów.

Na Zjazd należy przywieźć: propozycje pracy w oddziałach (program formacyjny i program działania), roczne sprawozdanie z pracy oddziału (schemat znajduje się na naszej stronie internetowej: www.pelplin.ksm.org.pl) oraz propozycje tematów i miejsc rekolekcji zimowych i letnich.

             Oddziały, które nie uregulowały składek zobowiązane są uczynić to na Zjeździe lub wpłacić należność na rachunek bankowy KSM Diecezji Pelplińskiej: Bank Millennium o/Starogard Gd. 18 1160 2202 0000 0000 5342 0223.

Imienne zgłoszenia na Zjazd prosimy przekazać do 16 listopada mailowo ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie do Justyny Wołoszyn (tel. 500 186 982).
Koszt pobytu wynosi 35 zł od osoby. Przypominamy o zabraniu przyborów osobistych, śpiwora i obuwia zmiennego. Każdy uczestnik Zjazdu zobowiązany jest do przywiezienia Modlitewnika peregrynacyjnego (możliwość nabycia Modlitewników podczas Zjazdu Diecezjalnego).

W niedzielę 25 listopada, święto patronalne Stowarzyszenia, Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata zapraszamy do Pelplina wszystkich KSM-owiczów wraz z Księżmi Asystentami. Tego dnia chciejmy wspólnie świętować 15 lat działalności naszego Stowarzyszenia. O godz. 9.30 w kaplicy Collegium Marianum odbędzie się spotkanie z Księdzem Biskupem Diecezjalnym Janem Bernardem Szlagą. O godz. 10.00 Msza Święta w Katedrze pod przewodnictwem Ks. Antoniego Bączkowskiego, podczas której KSM-owicze złożą uroczyste przyrzeczenie. Po Mszy Świętej zapraszamy na herbatę do seminaryjnego refektarza (przywozimy suchy prowiant). Kontynuacja spotkania i podsumowanie Zjazdu Diecezjalnego w Aula Magna WSD. Zakończenie ok. godz. 14.00.

Liczymy na Waszą obecność we wspólnym świętowaniu XV-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej!

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem

GOTÓW!!!

       

Justyna Wołoszyn   -  Prezes Zarządu     
Ks. Antoni Bączkowski - Asystent Diecezjalny