Komunikat 2/2008

Pelplin, 10 marca 2008 r. 

Komunikat nr 2/2008

 


Drodzy KSM-owicze!

 

1.      1. Zimowe rekolekcje KSM. Odbyły się w dniach 11 – 15 stycznia 2008 r. w Lipuszu. Wzięło w nich udział 116 osób z 24 parafii. Podczas rekolekcji rozważaliśmy temat: ,,Bądźmy uczniami Chrystusa”. Uczestnikom dziękujemy za obecność. Zachęcamy do udziału w diecezjalnych spotkaniach formacyjnych. 

2.      2. Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych. W dniach22 - 24 lutego 2008 r. odbyła się Ogólnopolska Sesja Zarządów Diecezjalnych i Zebranie Krajowej Rady KSM w Warszawie, w której uczestniczyli również członkowie Zarządu Diecezjalnego KSM DP. Podczas spotkania odbyły się wybory nowego Prezydium Krajowej Rady KSM na 2-letnią kadencję. Skład nowego Prezydium: Przewodniczący - Marcin Szczęsny (diec. zielonogórskogorzowska), Wiceprzewodniczący - Michał Baran (diec. tarnowska) i Łukasz Bereś (diec. rzeszowska),  Sekretarz - Marcin Łoziński (diec. zamojsko – lubaczowska) oraz Skarbnik - Monika Rząsa (diec. rzeszowska).  Nowemu Prezydium życzymy owocnej pracy!

3.      3. XXIII Światowy Dzień Młodzieży. Diecezjalne obchody Dnia Młodzieży w tym roku odbędą się 16 marca (Niedziela Palmowa) w Kościerzynie. Szczegółowy program znajduje się w ,,Pielgrzymie”, na plakatach we wszystkich parafiach, a także na stronie internetowej Duszpasterstwa Młodzieży DP: www.mlodziez.pelplin.diecezja.org. Zorganizujcie wyjazd z Waszymi duszpasterzami.

4.     4. Rady Okręgów. Przypominamy o obowiązku zorganizowania spotkań w swoich okręgach przed Radą Diecezjalną KSM. Zobowiązują terminy i miejsca ustalone podczas Zjazdu Diecezjalnego! O terminach spotkań poinformujcie członków Zarządu Diecezjalnego, aby umożliwić im uczestnictwo w spotkaniu.

5.  5. Rada Diecezjalna KSM. Odbędzie się w dniach 18 - 19 kwietnia 2008 r. w Pelplinie, ul. Starogardzka 5. Każdy oddział powinien być reprezentowany przez prezesa lub w wypadkach losowych przedstawiciela kierownictwa oddziału. Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.30. Zakończenie w sobotę ok. godz. 18.30 w Tczewie. Koszt Rady – 30 zł/os. Imienne zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do 11 kwietnia 2008 mailem ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie do Prezes ZD Justyny Wołoszyn (tel. 500 186 982).

 6.    6. Wybory do Zarządu Diecezjalnego. W tym roku podczas XVII Zjazdu Diecezjalnego odbędą się wybory Zarządu Diecezjalnego na 2-letnią kadencję. Pełnienie funkcji w Zarządzie Diecezjalnym to nie tylko obowiązek, ale także wyróżnienie i odpowiedzialność za dzieło KSM w diecezji. Na spotkaniach w oddziale, a potem w okręgach zastanówcie się nad kandydatami na te stanowiska. Kandydatury do Zarządu Diecezjalnego należy zgłosić do 13 czerwca 2008 r.!

7.      7. Karta statystyczna. W załączniku przesyłamy kartę statystyczną, którą należy uzupełnić i odesłać na adres Zarządu Diecezjalnego (pocztą lub e-mailem) lub dostarczyć bezpośrednio podczas Rady Diecezjalnej.

 

 

 

,,Starajmy się zatem w tym okresie indywidualnie i wspólnotowo bardziej przylgnąć do Chrystusa, abyśmy byli świadkami Jego miłości”.

/Benedykt XVI/

 
Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy pogłębienia wiary, umocnienia nadziei i wydoskonalenia miłości, której sam Bóg jest najdoskonalszym wzorem. Niech Zmartwychwstały Chrystus oświeca drogi codziennego życia i obdarza błogosławieństwem.

 

 

 

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem

GOTÓW!!!

 

 

                                                 Justyna Wołoszyn                                                               Ks. Antoni Bączkowski

                                                Prezes Zarządu Diecezjalnego                                                Asystent Diecezjalny