Komunikat 5/2008

 

 

Pelplin, 27 października 2008

Komunikat nr 5/2008

 Drodzy KSM-owicze!

 Serdecznie zapraszamy na XVII Zjazd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej, który odbędzie się w dniach 21 – 23 listopada 2008 r. w Pelplinie (Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Sambora 5). Recepcja czynna od godz. 16.00. Rozpoczęcie Zjazdu w piątek o godz. 17.00, a o godz. 18.00 Msza święta w kaplicy św. Józefa w DPS.

Przypominamy, że na Zjazd zobowiązane są przybyć dwie osoby (prezes i delegat) z każdego oddziału parafialnego i koła środowiskowego. Prosimy o obecność przedstawicieli wszystkich oddziałów i kół! Jest to szczególnie ważne, gdyż podczas tegorocznego Zjazdu wybierzemy nowy Zarząd Diecezjalny na IX kadencję. Oto kandydaci do Zarządu Diecezjalnego: Marta Buchowska (Lębork, par. MB Królowej Polski), Maciej Dzwonkowski (Chojnice, par. MB Fatimskiej), Artur Eichmann (Dziemiany), Anna Pestka (Brusy), Kamil Świder (Swarożyn), Weronika Wielewska (Dziemiany), Justyna Wołoszyn (Pinczyn), Grażyna Wysiecka (Skarszewy), Sylwin Ziorkowski (Swarożyn). 
            Na Zjazd należy przywieźć: propozycje pracy w oddziałach (program formacyjny i program działania), roczne sprawozdanie z pracy oddziału (schemat znajduje się na naszej stronie internetowej: www.pelplin.ksm.org.pl) oraz propozycje tematów rekolekcji zimowych i letnich.    

Oddziały, które nie uregulowały składek zobowiązane są uczynić to na Zjeździe lub wpłacić należność na nasz rachunek bankowy: 18 1160 2202 0000 0000 5342 0223. Informacje o składkach można uzyskać u skarbnika Zarządu Diecezjalnego Łukasza Kempińskiego (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

Podczas Zjazdu podejmiemy tematykę związaną z Rokiem św. Pawła ogłoszonym przez papieża Benedykta XVI 28 czerwca br. Prosimy uczestników Zjazdu o zapoznanie się z życiem i działalnością św. Pawła oraz treścią Dziejów Apostolskich i Listu do Filemona. 

Zgłoszenia imienne na Zjazd prosimy przesyłać do 14 listopada mailem ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie do Prezes Zarządu Diecezjalnego Justyny Wołoszyn (tel. 500 186 982). Koszt pobytu wynosi 35 zł od osoby. Przypominamy o zabraniu przyborów osobistych, śpiwora i obuwia zmiennego.   

W niedzielę 23 listopada – w święto patronalne Stowarzyszenia, uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata zapraszamy do Pelplina wszystkich KSM-owiczów wraz z księżmi asystentami. O godz. 10.00 Msza święta w Katedrze pod przewodnictwem Asystenta Diecezjalnego Ks. Antoniego Bączkowskiego, podczas której KSM-owicze złożą uroczyste przyrzeczenie. Po niej herbata w refektarzu seminaryjnym. Kontynuacja spotkania (podsumowanie Zjazdu i program artystyczny) w auli Wyższego Seminarium Duchownego. Zakończenie ok. godz. 13.30.  Zapraszamy serdecznie!

 Z KSM-owskim pozdrowieniem

 

GOTÓW!!!

 

               Justyna Wołoszyn                       Ks. Antoni Bączkowski

      Prezes Zarządu Diecezjalnego             Asystent Diecezjalny