Komunikat 6/2008

 

 

 

 

Pelplin, 6 grudnia 2008
Komunikat nr 6/2008

 Drodzy KSM-owicze!

 

1.     XVII Zjazd Diecezjalny KSM. Odbył się w dniach 21 - 23 listopada 2008 r. w Pelplinie. Uczestniczyło w nim 90 osób z 38 oddziałów i kół. W czasie Zjazdu zostały wybrane nowe władze diecezjalne naszego Stowarzyszenia na IX kadencję. Funkcję Prezesa Zarządu Diecezjalnego Ksiądz Biskup Diecezjalny Jan Bernard Szlaga powierzył Justynie Wołoszyn. Pozostałe funkcje objęli: Maciej Dzwonkowski – zastępca prezesa, Marta Buchowska –  członek delegat, Kamil Świder – skarbnik, Grażyna Wysiecka – sekretarz, Artur Eichmann – zastępca sekretarza, Sylwin Ziorkowski – członek zarządu. Ostatniego dnia Zjazdu – w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przyrzeczenie przynależności do Stowarzyszenia złożyły 24 osoby. Wszystkim przybyłym tego dnia do Pelplina składamy serdeczne podziękowania. Oddziały, które nie uczestniczyły w Zjeździe prosimy o uzupełnienie dokumentacji (przesłanie sprawozdań rocznych, programu formacyjnego i planu działania) do dnia 15 stycznia 2009 r. Kalendarz pracy na rok 2009 dostępny  jest na naszej stronie internetowej: www.pelplin.ksm.org.pl.

 2.     Okręgi. Wraz z wyborem nowego Zarządu Diecezjalnego zmieniły się osoby odpowiedzialne za poszczególne okręgi. Oto podział: okręg bruski – Artur Eichmann, okręg chojnicki – Maciej Dzwonkowski, okręg kartuski – Grażyna Wysiecka, okręg lęborski – Marta Buchowska, okręg przysierski – Justyna Wołoszyn, okręg starogardzki – Sylwin Ziorkowski, okręg tczewski – Kamil Świder. Uprasza się tym samym o informowanie odpowiednich osób o odbywających się w ramach okręgu inicjatywach.

 3.     Oddziały. W ciągu ostatniego roku powstały 2 nowe oddziały KSM, które w uroczystość patronalną naszego Stowarzyszenia – święto Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata otrzymały dekrety powołania. Są to oddziały: w Sianowie (okręg kartuski) i w Tczewie przy par. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (okręg tczewski). Swoją działalność wznowił także oddział w Lubichowie (okręg starogardzki), a zawiesił się oddział w Zwartowie (okręg lęborski). Obecnie w naszej diecezji istnieje i działa 49 oddziałów parafialnych i 2 koła środowiskowe KSM.

 4.     Rekolekcje zimowe. Odbędą się w Garczegorzu k/Lęborka (Zespół Szkół, ul.  Szkolna 24 A) w dniach od 6 (piątek) do 10 (wtorek)  lutego 2009 r. Podczas rekolekcji rozważać będziemy temat: „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie – GOTÓW!”. Opłata za pobyt wynosi 80 zł od osoby. Imienne zgłoszenia potwierdzone przez księdza asystenta oraz przedpłatę w wysokości 40 zł należy przesłać najpóźniej do 30 stycznia 2009 r. na adres Zarządu Diecezjalnego. Obowiązuje kolejność zgłoszeń! Uczestników można również zgłaszać telefonicznie (Justyna Wołoszyn, tel. 500 186 982) lub mailowo ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ). Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach wszystkich KSM-owiczów oraz sympatyków Stowarzyszenia, którzy ukończyli 14 lat. Niech czas ferii zimowych będzie dla nas czasem spotkania z Panem Bogiem przeżytym w diecezjalnej wspólnocie KSM. Prosimy o terminowe zgłaszanie uczestników!

 5.     Strona Internetowa. Zachęcamy wszystkich członków i sympatyków Stowarzyszenia do odwiedzania naszej nowej strony internetowej. Dziękujemy za wszelkie uwagi i sugestie dotyczące tworzenia nowej strony. Znajdziecie na niej najnowsze informacje na temat działalności naszego Stowarzyszenia w diecezji.

 6.           Składki. Przypominamy o zaległych składkach, tym którzy nie uregulowali należności. Jest to obowiązek statutowy, z którego wszyscy powinniśmy się należycie wywiązywać. Prosimy o zapłacenie zaległych składek do końca roku kalendarzowego. Nasz rachunek bankowy: 18 1160 2202 0000 0000 5342 0223. W razie wątpliwości prosimy o kontakt ze skarbnikiem Zarządu Diecezjalnego Kamilem  Świdrem (tel. 515 898 460, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

 Rozpoczął się czas Adwentu. Niech będzie on należycie wykorzystany na to, aby wgłębić się w tajemnicę nowego życia. Niech będzie to czas naszej pogłębionej, osobistej rozmowy z Bogiem – modlitwy za nas i za innych, aby jak mówi św. Paweł „zanoszono modlitwy, błagania i dziękczynienia za wszystkich ludzi, za królów i za wszystkich sprawujących władzę, abyśmy prowadzić życie ciche i spokojne, w wielkiej pobożności i z godnością. Jest to dobre i miłe w oczach Boga, naszego Zbawiciela, który pragnie, aby wszyscy ludzie zostali zbawieni i poznali prawdę.” (1 Tm 2, 1-4).

Niech w Wigilijną Noc na nowo w naszych sercach narodzi się Chrystus, abyśmy krocząc z nim przez życie umieli dokonywać dobrych wyborów „dając świadectwo najwspanialszej historii dziejów – że Bóg stał się jednym z nas, i że to, co Boże stało się częścią i zmieniło historię ludzi, oraz głosząc, że jesteśmy wezwani do zanurzenia się w ocalającej miłości Chrystusa, która triumfuje nad złem i śmiercią.” (Benedykt XVI, Homilia wygłoszona podczas Ceremonii Powitania, XXIII ŚDM w Sydney ).

  Podpisano:

Justyna Wołoszyn - Prezes Zarządu diecezjalnego
ks. Antoni Bączkowski - Asystent Diecezjalny KSM