Komunikat 3/2009

Pelplin, 22 maja 2009 r.
Komunikat nr 3/2009

 

Drodzy KSM-owicze!

 1. Rada Diecezjalna KSM. Odbyła się w Pelplinie w dniach 17 – 19 kwietnia 2009 roku. Wzięły w niej udział 34 osoby z 23 oddziałów i kół. W ramach rady spotkali się też księża asystenci. Było 12 księży i siostra zakonna – odpowiedzialni za formację w oddziałach parafialnych. Dziękujemy za Waszą obecność i zaangażowanie! O szczegółach Rady Diecezjalnej można przeczytać na naszej stronie internetowej.

2. Rajd Rowerowy KSM „W drodze ze św. Pawłem”. W weekend majowy odbył się pierwszy Rajd Rowerowy KSM DP. Wzięło w nim udział 22 KSM-owiczów, a opiekę duchową sprawował ks. Krzysztof Kajut. Pokonaliśmy łącznie 119,2 km po kaszubskich drogach zagłębiając się nad nauką Apostoła Narodów. Wszystkim, którzy stanęli na naszej drodze serdecznie dziękujemy.

3. XIII Diecezjada w Chmielnie. 9 maja odbyła się XIII Diecezjada KSM w Chmielnie. Wzięły w niej udział drużyny z 14 oddziałów KSM naszej diecezji. Puchar KSM po raz drugi zdobył oddział KSM z Pinczyna, II miejsce zdobyła drużyna ze Skarszew, a III KSM z Kartuz (par. św. Wojciecha). W zawodach wzięli udział także zawodnicy z następujących parafii: Brusy, Chmielno, Chojnice - MB Fatimskiej, Gniew, Hopowo, Sianowo, Starogard Gd. - Chrystusa Króla Wszechświata, Starogard Gdański – NSPJ, Tczew - Chrystusa Króla Wszechświata, Tczew - św. Józefa, Tczew – św. Franciszka. Wszystkim serdecznie gratulujemy. Organizatorom dziękujemy za przygotowanie zawodów i gościnność.

4. Szkolenie Liderów II stopnia. Odbędzie się w dniach 12 – 14 czerwca 2009 (UWAGA! zmiana terminu) w Pelplinie, ul. Starogardzka 5. Koszt szkolenia 15 zł/os. Rozpoczęcie w piątek, przyjazd uczestników do godz. 17.30; zakończenie w niedzielę ok. 11.30. Serdecznie zapraszamy osoby, które złożyły przyrzeczenie i pragną w dalszym ciągu pogłębiać swoją wiedzę o KSM-ie. Dla dobra rozwoju naszego Stowarzyszenia powinniśmy zadbać o rozwój własny, aby móc lepiej służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie poprzez posługę w naszych oddziałach i kołach KSM. Zgłoszenia należy kierować na nasz adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie do Justyny Wołoszyn (kom. 500 186 982) do 6 czerwca.

5. Rekolekcje letnie KSM. Odbędą się w dniach 1 – 9 lipca 2009 roku w Dziemianach. W tym roku będziemy rozważać temat: „7 filarów Damaszku”. Koszt rekolekcji to 130 zł/os. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo mają osoby, które terminowo uiszczą przedpłatę w wysokości 50 zł na nasz rachunek bankowy. Zgłoszenia do 22 czerwca prosimy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie do Justyny Wołoszyn (kom. 500 186 982). Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia jest otrzymanie karty uczestnictwa. Zachęcamy, aby już teraz zaplanować sobie ten czas, by wspólnie przeżyć go poznając Boga i drugiego człowieka.

6. Wakacje z wartościami 2009. Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami ogólnopolskich szkoleń i rekolekcji dla członków KSM. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ksm.org.pl, a także w załączniku do komunikatu.

7. Szkolenie Liderów III stopnia.  Odbędzie się 18 – 20 września 2009. Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które ukończyły II stopień szkolenia liderskiego w naszej diecezji i pragną w dalszym ciągu pogłębiać swoja wiedzę na temat Stowarzyszenia. Więcej szczegółów po wakacjach, w kolejnym komunikacie. Już teraz zarezerwujcie sobie ten czas.

8. Strona Internetowa. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej: www.pelplin.ksm.org.pl. Znajdziecie na niej aktualne informacje o inicjatywach diecezjalnych i ogólnopolskich, a także relacje i zdjęcia ze spotkań, które już się odbyły. Na naszym forum możecie dzielić się wrażeniami, a także dyskutować na ciekawe tematy z innymi KSM-owczami. Prosimy o współpracę w tworzeniu archiwum fotograficznego i przesyłanie zdjęć (na płytach CD/DVD) z rożnych spotkań diecezjalnych  na nasz adres korespondencyjny. Za wszelką pomoc dziękujemy.

 Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!

 

Podpisali:      

Justyna Wołoszyn - Prezes Zarządu Diecezjalnego 

Ks. Antoni Bączkowski - Asystent Diecezjalny