Komunikat nr 4/2009

 

 

Pelplin, 2 września 2009
Komunikat nr 4/2009

 Drodzy KSM-owicze!

 1.    Rekolekcje letnie. Tegoroczne rekolekcje letnie KSM odbyły się w dniach 1 – 9 lipca w gościnnych Dziemianach. Rozważaliśmy temat: Siedem filarów Damaszku.  Dziękujemy za dar wspólnoty tym, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie uczestnictwa w rekolekcjach. Wzięło w nich udział 46 osób z 17 parafii (Dziemiany, Gniew,  Kaliska, Lębork – par. NMP Królowej Polski, Lubichowo, Nowa Wieś Lęborska, Pruszcz Pom., Przodkowo, Starogard Gd. – par. Chrystusa Króla Wszechświata, Swarożyn, Świecie – par. św. Andrzeja Boboli, Tczew - par. NMP Matki Kościoła, Tczew – par. św. Franciszka z Asyżu, Tczew – par. Chrystusa Króla Wszechświata, Wiele, Wierzchucino, Zblewo).

 2.    Szkolenie Liderów II stopnia. Odbędzie się w dniach 18 – 20 września w Pelplinie, ul. Starogardzka 5.  Rozpoczęcie w piątek o godz. 17.00, zakończenie w niedzielę ok. godz. 11.00. Koszt szkolenia to 20 zł/os. Zgłoszenia należy przesłać do 11 września na nasz adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie do Prezes Zarządu Diecezjalnego Justyny Wołoszyn, tel. 500 186 982. Program szkolenia będzie m. in. obejmować zagadnienia związane z prawidłowym prowadzeniem spotkań formacyjnych, poszerzy Wasze umiejętnościdziennikarskie. Zachęcamy wszystkich członków Stowarzyszenia, którzy złożyli przyrzeczenie do rozwijania swoich zdolności przydatnych zarówno w życiu codziennym jak i pracy w oddziale. Jest to szczególnie ważne dla przedstawicieli kierownictw oddziałów i kół.  Liczymy na Waszą obecność!

3.    18 września wspominamy w liturgii św. Stanisława Kostkę, głównego patrona KSM. Warto zadbać o uroczysty charakter tego dnia w naszych parafiach (przez przygotowanie nabożeństwa, uroczystą oprawę Mszy świętej i inne inicjatywy). Niech przykład życia św. Stanisława umacnia nas na drodze naszego powołania i wspiera w dążeniu do świętości. 

4.    IX Dzień Papieski. W tym roku przypada 11 października i odbywa się pod hasłem: Jan Paweł II – Papież wolności.Włączmy się w obchody tego dnia upamiętniającego nauczanie i pontyfikat naszego ukochanego Rodaka. Zorganizujcie, wraz z innymi grupami z parafii, w dowolnej formie spotkania (nabożeństwo, apel, wieczornica itp.), które będą wyrazem pamięci i wdzięczności Janowi Pawłowi II.  Tego dnia odbędzie się także zbiórka pieniędzy organizowana przez Fundację Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnej, a pochodzącej z ubogich środowisk młodzieży. Pomóżmy w zorganizowaniu tej zbiórki swoim księżom.

5.    Szkolenie kandydatów przed przyrzeczeniem. Zachęcamy wszystkich członków zwyczajnych i juniorów (ukończone 16 lat oraz półroczny staż w KSM-ie; patrz też Statut KSM § 18 i § 20)  do uroczystego złożenia przyrzeczenia KSM.  Aby dobrze przygotować się do tego wydarzenia zapraszamy wszystkich chętnych na szkolenie, które odbędzie się w Pelplinie (ul. Starogardzka 5) w dniach 6 – 8 listopada (Uwaga! Zmiana terminu). Należy przywieźć ze sobą zdjęcie legitymacyjne (o wymiarach 3,5 cm  x 4,5 cm) oraz opinie księdza asystenta i kierownictwa oddziału (zgodnie z wytycznymi na naszej stronie internetowej: www.pelplin.ksm.org.pl). Opłata za pobyt wynosi 20 zł + 15 zł na znaczek i legitymację. Zgłoszenia należy przesłać do 30 października na nasz adres mailowy lub telefonicznie do Justyny Wołoszyn.

6.    XVI Zjazd Diecezjalny. Odbędzie się w dniach 20 – 22 listopada br. w Pelplinie. Przypominamy, że Zjazd Diecezjalny jest najwyższą władzą naszego Stowarzyszenia, a składa się z przedstawicieli wszystkich oddziałów i kół w diecezji.  W tym weekendowym spotkaniu zobowiązani są uczestniczyć prezesi oraz delegaci wybrani przez każdy oddział lub koło KSM. Liczymy na wysoką frekwencję! Przygotowaniem do Zjazdu winny być spotkania w okręgach. Prosimy o ich zorganizowanie oraz zaproszenie na nie członków Zarządu Diecezjalnego.

7.    Ankieta. Aby dobrze przygotować sprawozdanie z rocznej pracy Stowarzyszenia w naszej diecezji do komunikatu dołączona jest ankieta. Prosimy o uzupełnienie jej i przesłanie najpóźniej do 18 września na adres Zarządu Diecezjalnego (ul. Bpa Dominika 11, 83 – 130 Pelplin), mailem ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) lub przekazanie na Szkoleniu Liderów. Ankieta w wersji elektronicznej jest dostępna tutaj .

 8.   Śpiewnik KSM. Zachęcamy wszystkich KSM-owiczów i sympatyków naszego Stowarzyszenia do nabycia Śpiewnika Młodzieżowego wydanego przez KSM DP. Znajdziecie w nim modlitwy, nabożeństwa, pieśni liturgiczne oraz teksty i chwyty gitarowe do pieśni i piosenek religijnych, kanonów oraz utworów śpiewanych często przy ognisku. Obowiązkowo śpiewnik powinien znaleźć się w biblioteczce każdego oddziału/koła. Zachęcamy więc  do zamawiania śpiewników. Cena 1 egz. – 10 zł. Zamówienia należy składać na adres mailowy lub telefonicznie do Justyny Wołoszyn.

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!!!

 

              Justyna Wołoszyn                                                     Ks. Antoni Bączkowski

      Prezes Zarządu Diecezjalnego                                           Asystent Diecezjalny