Komunikat nr 2/2010

 

 

Pelplin, 3 czerwca 2010 r.

Komunikat nr 2/2010

 

Drodzy KSM-owicze!

 

1.Szkolenie Liderów II stopnia. W dniach 19 - 21 marca w Pelplinie odbyło się Szkolenie Liderów II stopnia. Dziewięciu KSM-owiczów z 6 oddziałów podjęło trud i wzięło udział w kursie na liderów diecezjalnych. Uczestnicy nabrali umiejętności, które na pewno przydadzą się także w pracy w oddziałach. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w kolejnym cyklu szkoleń, który rozpoczniemy w październiku br.

 

2. Rada Diecezjalna KSM. W dniach 16 - 18 kwietnia br. w Pelplinie odbyła się Rada Diecezjalna. Wzięły w niej udział 42 osoby z 25 oddziałów. Poprzedziło je spotkanie Księży Asystentów. Podczas Rady Diecezjalnej zostało omówione i przemodlone wiele spraw naszego Stowarzyszenia m. in.: zbliżające się w listopadzie wybory do Zarządu Diecezjalnego oraz 18-ka KSM naszej diecezji. Serdecznie dziękujemy obecnym na Radzie oddziałom.

 

3. II Rajd Rowerowy KSM. W dniach 30 kwietnia – 3 maja odbył się drugi Rajd Rowerowy KSM pod hasłem Bądźmy świadkami Miłości”.  Start rajdu miał miejsce w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim. Na trasę wyruszyło 27 osób z 13 parafii. Łącznie KSM-owicze pokonali ponad 125 km. Metą rajdu była również starogardzka parafia – p.w. św. Wojciecha. Uczestnicy zwiedzili wiele ciekawych zakątków Kociewia. Wszystkim, którzy pomogli nam przygotować tegoroczny rajd składamy serdeczne podziękowania oraz obiecujemy modlitwę, zaś członków KSM, którzy jeszcze nie brali udziału w tej inicjatywie zachęcamy do uczestnictwa w przyszłorocznym rajdzie!

 

4. XIV Diecezjada KSM. 8 maja w Starogardzie Gdańskim w parafii Miłosierdzia Bożego odbyła się XIV Diecezjada KSM DP. W klasyfikacji pucharowej na podium znaleźli się KSM-owicze z następujących oddziałów: I miejsce – Pinczyn, II miejsce – Chojnice, parafia MB Fatimskiej, III miejsce – Czersk. Zwycięskim drużynom, zwycięzcom w poszczególnych kategoriach indywidualnych oraz wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i już zapraszamy za rok.

 

5. Szkolenie Liderów III stopnia. W dniach 18 - 20 czerwca odbędzie się ostatni, trzeci etap szkolenia dla liderów z naszych oddziałów. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy ukończyli II stopień szkolenia. Czekamy na zgłoszenia do 11 czerwca – czekamy właśnie na Ciebie! Zgłoszenia należy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie do Prezes Zarządu Diecezjalnego Justyny Wołoszyn, tel. 500 186 982.

 

6. Letnie rekolekcje KSM. W dniach 30 czerwca – 8 lipca  zapraszamy wszystkich  KSM-owiczów oraz sympatyków Stowarzyszenia od lat 14 na letnie rekolekcje KSM. To wakacyjne, duchowe spotkanie odbędzie się, jak co roku, w Dziemianach (UWAGA! Zmiana adresu: Szkoła Podstawowa, ul. Wyzwolenia 20). Będziemy rozważać temat: „Nie daj się sfilmować, czyli 7 zagrożeń młodego człowieka”. Imienne zgłoszenia z podaniem wieku uczestników oraz przedpłatą (50 zł) należy przesyłać do 23 czerwca na nasz adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie do Prezes Zarządu Diecezjalnego Justyny Wołoszyn, tel. 500 186 982.Koszt uczestnictwa w rekolekcjach to 150 zł/os. Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia będzie przesłanie każdemu uczestnikowi karty uczestnictwa. Prosimy o terminowe zgłaszanie uczestników – liczba miejsc ograniczona! Serdecznie zapraszamy – niech będzie to czas wakacyjny z Panem Bogiem.

7. Wakacje z Wartościami 2010.  W naszym rocznym programie pracy znajdują się terminy turnusów wakacyjnych organizowanych przez Prezydium Krajowej Rady KSM. Wszystkie spotkania odbędą się w ośrodku na Śnieżnicy (archidiec. krakowska). Szczegółów szukajcie na stronie: www.ksm.org.pl. Zachęcamy do udziału w spotkaniach ogólnopolskich.

 

8. Wybory do Zarządu Diecezjalnego. W listopadzie, na Zjeździe Diecezjalnym zakończy się  IX kadencja Zarządu Diecezjalnego. Już teraz zachęcamy osoby, które złożyły (lub złożą w tym roku) Przyrzeczenie KSM, do wzięcia odpowiedzialności za Stowarzyszenie w naszej diecezji jako członkowie Zarządu Diecezjalnego. Kandydatury można składać do 15 października. Jak powiedział Ojciec św. Jan Paweł II w czasie audiencji dla KSM-owiczów: „Liczy na was Chrystus... właśnie jako KSM”.

 

9.  Zdjęcia z imprez i spotkań KSM-owskich. Prosimy wszystkich, którzy posiadają zdjęcia z imprez i spotkań KSM-owiskich (rady, zjazdy, rajdy, szkolenia, zawody itp.) o przesyłanie ich na adres Zarządu Diecezjalnego. Pomoże to w sprawnym funkcjonowaniu i pracy przy stronie internetowej czy kronice.

 

 

 

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!

 

Podpisali. Justyna Wołoszyn i ks. Antoni Bączkowsk