Komunikat nr 4/2010

Pelplin, 25 października 2010 r.

Komunikat nr 4/2010

 

 

Drodzy KSM-owicze!

 

                        Serdecznie zapraszamy na XIX Zjazd Diecezjalny, który odbędzie się w dniach 19 ‑ 21 listopada br. w Pelplinie (Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Sambora 5). Zjazd Diecezjalny jest najwyższą władzą Stowarzyszenia w diecezji (Statut §33). Podczas tego corocznego spotkania omówimy i podejmiemy decyzje dotyczące działalności naszego Stowarzyszenia na kolejny rok. Każdy oddział parafialny i koło środowiskowe powinny być reprezentowane przez dwie osoby: prezesa i delegata wybranego przez walne zgromadzenie.

                        Na Zjazd należy przywieźć: roczne sprawozdanie z pracy oddziału/koła (wzór tego sprawozdania znajduje się na naszej stronie internetowej), propozycje pracy (program formacyjny i program działania). Podczas Zjazdu wybierzemy także tematy rekolekcji zimowych i letnich na rok 2011 – propozycje należy przesłać wcześniej drogą mailową lub dostarczyć na Zjeździe. Oddziały, które nie uregulowały składek zobowiązane są uczynić to na Zjeździe lub wpłacić należność na konto KSM Diecezji Pelplińskiej. Przypominamy także o możliwości nabycia podczas Zjazdu  materiałów KSM-owskich (Podręcznik, Statut, Regulaminy, Śpiewnik itp.).

            W tym roku podczas Zjazdu odbędą się wybory do Zarządu Diecezjalnego na X kadencję. Zgłosiło się 5 kandydatów, czekamy na  dalsze zgłoszenia osób odpowiedzialnych, które chcą wziąć na swoje barki ciężar pracy i kierowania Stowarzyszeniem w diecezji. Kandydatami do Zarządu są: Paulina Greszta (Lębork, par. NMP Królowej Polski), Marcin Kajzer (Pinczyn), Justyna Lihs (Hopowo), Aleksandra Samula (Tczew, par. św. Józefa), Daria Trzebiatowska (Chojnice, par. Matki Bożej Fatimskiej).

            Zgłoszenia imienne na Zjazd oraz kandydatów do Zarządu Diecezjalnego prosimy przesyłać do 12 listopada na adres mailowy lub telefonicznie do Prezes Zarządu Justyny Wołoszyn (tel. 500 186 982).

            Koszt pobytu wynosi 40 zł/os. Przypominamy o zabraniu przyborów osobistych, śpiwora i obuwia zmiennego. Rozpoczęcie Zjazdu w piątek, ok. godz. 17.00. Recepcja czynna od godz. 16.00.

            W niedzielę, 21 listopada, w święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – zapraszamy do Pelplina wszystkich KSM-owiczów wraz z księżmi asystentami na wspólne świętowanie tego dnia. Rozpoczęcie o godz. 10.00 Mszą świętą, podczas której członkowie Stowarzyszenia złożą uroczyste przyrzeczenie. Po wspólnej Eucharystii zapraszamy do refektarza seminaryjnego na herbatę. Kontynuacja spotkania w Auli WSD (program artystyczny i podsumowanie Zjazdu). Zakończenie ok. godz. 14.00.

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!

 

 

Ks. Antoni Bączkowski

 Asystent Kościelny

 

 Justyna Wołoszyn

 Prezes Zarządu Diecezjalnego