Komunikat 5/2010

Pelplin, 11 grudnia 2010

                                                                                                                                                                            Komunikat nr 5/2010

 

Drodzy KSM-owicze!

 1.     XIX Zjazd Diecezjalny. Odbył się w dniach 19 – 21 listopada. W Zjeździe uczestniczyło 84 przedstawicieli z 29 oddziałów. W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w katedrze przyrzeczenie złożyło 13 członków z 7 oddziałów. Każdemu z nich życzymy wytrwałości w działaniu na rzecz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wybrano nowy Zarząd Diecezjalny. Ksiądz Biskup Diecezjalny powołał nowego Prezesa. Ustępującemu Zarządowi Diecezjalnemu IX kadencji dziękujemy za prace i wszelkie dobro włożone w rozwój Stowarzyszenia. Życzymy wszelkiej pomyślności i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień.

2.    Nowy Zarząd Diecezjalny. Nowe władze Stowarzyszenia na X kadencję: Prezes – Paulina Greszta (Lębork, par. NMP Królowej Polski), Zastępca prezesa – Justyna Lihs (Hopowo), Członek delegat – Marcin Kajzer (Pinczyn), Sekretarz – Aleksandra Samula (Tczew, par. św. Józefa), Zastępca sekretarza – Agata Borowiak (Starogard Gd., par. św. Wojciecha), Skarbnik – Sebastian Jaworski (Tczew, par. św. Józefa). W związku z wyborem nowego Zarządu Diecezjalnego przedstawiamy osoby odpowiedzialne za poszczególne okręgi: bruski – Sebastian Jaworski, chojnicki - Marcin Kajzer, kartuski – Justyna Lihs, lęborski – Paulina Greszta, przysierski – Marcin Kajzer,  starogardzki – Agata Borowiak, tczewski – Aleksandra Samula.

3.    Rekolekcje zimowe. Odbędą się w Lubichowie (Publiczne Gimnazjum) w dniach 14 – 18 stycznia 2011 r. Temat tegorocznych rekolekcji wybrany przez XIX Zjazd Diecezjalny to: „Bóg, Honor, Ojczyzna”. Opłata za pobyt to 90 zł od osoby.  Serdecznie zapraszamy wszystkich      KSM-owiczów i sympatyków Stowarzyszenia, którzy mają skończone 14 lat. Ważna kolejność zgłoszeń. Imienne zgłoszenia do 7 stycznia 2011 r. prosimy kierować na nasz adres mailowy. Przedpłatę w wysokości 50 zł należy wpłacić na nasze konto bankowe (szczegóły w stopce). Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia będzie odesłanie każdemu uczestnikowi karty uczestnictwa. Zachęcamy, aby każdy oddział był reprezentowany przez co najmniej 2-3 osoby. Serdecznie zapraszamy.

 

Czas Adwentu, to czas nadziei… Trwając w nim staramy się zatrzymać na chwilę i na nowo uwrażliwić nasze serca na Boga i drugiego człowieka…

Niech czas oczekiwania na Zbawiciela wzbudzi w nas pragnienie coraz większej więzi z Jezusem, a przygotowanie do Świąt Narodzenia Bożego odnowi w nas wiarę, umocni nadzieję i rozpali ogień Bożej Miłości.

Spoglądając na ubogi żłóbek z Dzieciątkiem Jezus pragnijmy na nowo być Jego uczniami i budować w sobie gotowość do bycia apostołami Dobrej Nowiny.

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!

 

 

 

            Ks. Antoni Bączkowski                                                  Paulina Greszta

               Asystent Kościelny                                           Prezes Zarządu Diecezjalnego