Komunikat nr 1/2011

Pelplin,  31 stycznia 2011 r.

                                                                                                                            Komunikat nr 1/2011

Drodzy KSM-owicze!

 

1.  Rekolekcje zimowe KSM. Odbyły się w dniach 14-18 stycznia br. w Lubichowie. Uczestniczyły w nich 104 osoby z 26 oddziałów. Tematem przewodnim tych dni było zawołanie: Bóg, Honor, Ojczyzna. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony internetowej: www.pelplin.ksm.org.pl, na której znajduje się podsumowanie rekolekcji oraz zdjęcia. Zachęcamy także do wyrażania swoich refleksji i opinii na naszym forum (link na stronie). Wszystkim uczestnikom dziękujemy za uczestnictwo i za wspólnie spędzony czas oraz zachęcamy do udziału w innych spotkaniach diecezjalnych.

2.  Turniej Piłki Ręcznej. 5 lutego br. odbędzie się w gminnej hali sportowej przy Zespole Szkół w Nowej Karczmie. Turniej Piłki Ręcznej organizowany jest przez oddział parafialny
z Grabowa Kościerskiego. Organizatorom dziękujemy za podjęcie inicjatywy, a wszystkim zgłoszonym drużynom życzymy udanej rywalizacji. Zaproszenia zostały wysłane drogą mailową.

3.  Szkolenie Liderów II stopnia. Serdecznie zapraszamy osoby, które złożyły przyrzeczenie KSM do wzięcia udziału w Szkoleniu Liderów. Dla dobra rozwoju naszego Stowarzyszenia powinniśmy zadbać o rozwój własny, aby móc lepiej służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie poprzez posługę w naszych oddziałach i kołach KSM. Szkolenie odbędzie się w dniach 11 - 13 marca br. (UWAGA: zmiana terminu!)  w Pelplinie na ul. Starogardzkiej 5. Zgłoszenia przyjmuje Justyna Lihs do dnia 4 marca br. Koszt szkolenia wynosi 20 zł/os.

4.  Rada Okręgu.Przypominamy o obowiązku zorganizowania spotkań w swoich okręgach przed Radą Diecezjalną KSM. O terminach spotkań poinformujcie członków Zarządu Diecezjalnego, aby umożliwić im uczestnictwo w spotkaniu. Opiekunowie poszczególnych okręgów: okręg bruski – Sebastian Jaworski, okręg chojnicki – Marcin Kajzer, okręg kartuski – Justyna Lihs, okręg lęborski – Justyna Lihs, okręg przysierski – Marcin Kajzer, okręg starogardzki – Agata Borowiak, okręg tczewski – Aleksandra Samula.

5.  Rada Diecezjalna KSM. Odbędzie się w dniach 8 - 10 kwietnia br. w Pelplinie na
ul. Starogardzkiej 5. Każdy oddział powinien być reprezentowany przez prezesa lub
w wypadkach losowych przedstawiciela kierownictwa oddziału.  Rozpoczęcie o godz. 17.00. Koszt Rady – 35 zł/os. Imienne zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do 1 kwietnia br. na adres mailowy ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) lub do Zastępcy Prezesa Zarządu Diecezjalnego Justyny Lihs
 (tel. 669 749 498). Spotkanie księży asystentów przed Radą Diecezjalną, wziąwszy pod uwagę liczne obowiązki duszpasterskie w okresie Wielkiego Postu, w tym roku wyjątkowo nie odbędzie się.

6.  XXVI Światowy Dzień Młodzieży. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową (17 kwietnia) zachęcamy do udziału w diecezjalnych obchodach Światowego Dnia Młodzieży
w Kościerzynie. Tegoroczne hasło to
Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni
w wierze
. Dobrym przygotowaniem do uczestnictwa w tym dniu będzie przepracowanie tegorocznego orędzia Papieża Benedykta XVI.

7.  Beatyfikacja sługi Bożego Jana Pawła II. 1 maja br. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego
w Watykanie Nasz Papież Jan Paweł II zostanie wyniesiony na ołtarze przez swojego Następcę. Wspominając pontyfikat Papieża Polaka pamiętajmy nie tylko o jego charyzmie, ale przede wszystkim o jego nauczaniu i przesłaniu, które nam pozostawił, wszak to właśnie do nas, KSM-owiczów, kierował takie słowa: Liczy na was Chrystus, liczy na was Pani Jasnogórska, liczy na was Kościół. Liczy na was i potrzebuje was Polska! Właśnie jako KSM. Wszak waszym hasłem jest zawołanie: "Przez cnotę - naukę - pracę służyć Bogu i Ojczyźnie! Gotów!"

8.  III Rajd Rowerowy KSM. W dniach 29 kwietnia – 3 maja br. zapraszamy na Rajd Rowerowy KSM. Dokładniejsze informacje dotyczące Rajdu zostaną przekazane w późniejszym czasie. Już teraz zachęcamy do zaplanowania sobie tego czasu.

9.  Karta statystyczna. W załączniku przesyłamy kartę statystyczną, którą należy uzupełnić i odesłać na adres Zarządu Diecezjalnego (ul. Bpa Dominika 11, 83 – 130 Pelplin) do końca kwietnia lub przekazać na Radzie Diecezjalnej.

10.  Składki. Przypominamy o zaległych składkach tym, którzy nie uregulowali należności za rok 2010. Jest to obowiązek statutowy, z którego wszyscy powinniśmy się należycie wywiązywać. Prosimy o zapłacenie zaległych składek do Rady Diecezjalnej (8 kwietnia). Nasz rachunek bankowy: 18 1160 2202 0000 0000 5342 0223. W razie wątpliwości prosimy
o kontakt ze Skarbnikiem Zarządu Diecezjalnego Sebastianem Jaworskim (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!

 

 

 

            Ks. Antoni Bączkowski                                                   Justyna Lihs

               Asystent Kościelny                                                     Zastępca Prezes

                                                                                                  Zarządu Diecezjalnego