Komunikat 2/2011

Pelplin, 11 kwietnia 2011 r.

                                                                                                                            Komunikat nr 2/2011

Drodzy KSM-owicze!

 

1.  Beatyfikacja sługi Bożego Jana Pawła II. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego tj. 1 maja br.
w Rzymie nasz Papież Jan Paweł II zostanie wyniesiony na ołtarze przez swojego następcę Benedykta XVI. Wspominając pontyfikat Papieża Polaka pamiętajmy nie tylko o jego charyzmie, ale także o jego nauczaniu i przesłaniu, które nam pozostawił. Oczekując tego radosnego dnia włączmy się do przygotowań w naszych parafiach na to wyjątkowe wydarzenie. Zapraszamy także do uczestnictwa w diecezjalnych obchodach uczczenia beatyfikacji, które odbędą się na Górze Jana Pawła II w Pelplinie. Rozpoczęcie o godz. 19.00.

2.  Zmiana w składzie Zarządu Diecezjalnego KSM. W związku z rezygnacją Pauliny Greszty z funkcji prezesa Zarządu Diecezjalnego KSM, Ksiądz Biskup Diecezjalny Jan Bernard Szlaga z dniem 31 stycznia br. powołał nowego prezesa. Została nim Justyna Lihs z parafii pw. Nawiedzenia NMP w Hopowie.

3.  Turniej Piłki Ręcznej w Nowej Karczmie. Odbył się dnia 5 lutego br. Wzięło w nim udział 10 drużyn. Zwyciężyła drużyna z oddziału KSM przy parafii pw. św. Wojciecha w Kartuzach. Gratulujemy! Oddziałowi KSM przy parafii pw. św. Anny w Grabowie Kościerskim serdecznie dziękujemy za zorganizowanie tego turnieju.

4.  Rada Diecezjalna KSM. Odbyła się w dniach 8 - 10 kwietnia br. w Pelplinie. Uczestniczyło w niej 28 osób z 20 oddziałów i kół.Na spotkaniu podjęto przygotowania do beatyfikacji sługi Bożego Jana Pawła II oraz omówiono zbliżające się inicjatywy formacyjne zarówno diecezjalne jak i ogólnopolskie. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i twórczą pracę organizacyjną.

5.  XXVI Światowe Dni Młodzieży. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową (17 kwietnia) odbędą się diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży w Kościerzynie. Liczmy na liczną obecność KSM-owiczów!

6.  III Rajd Rowerowy KSM. W dniach 29 kwietnia – 2 maja br. zapraszamy na Rajd Rowerowy KSM, który odbędzie się pod hasłem: W drodze z Janem Pawłem II. Trasa rozpoczyna się w Chojnicach (par. pw. Matki Bożej Królowej Polski), przebiega przez Rytel i Konarzyny, a kończy się w Brusach. Koszt rajdu wynosi 110 zł/os. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków i sympatyków KSM, którzy ukończyli 14 lat. Zgłoszenia prosimy kierować mailowo (adres w stopce) lub telefonicznie do prezes Justyny Lihs (tel. 669 749 498), nie później niż do 18 kwietnia.

7.  XV Diecezjada KSM. W tym roku odbędzie się 21 maja br. w Pinczynie. Rozpoczęcie o godz. 9.30 w kościele parafialnym pw. św. Elżbiety w Pinczynie. Rozegrane zostaną następujące konkurencje:

·         INDYWIDUALNE: druhny: biegi (100m, 800m), rzutki, tenis stołowy;                                               druhowie: biegi (100m, 1000m), rzutki, tenis stołowy;

·         ZESPOŁOWE: sztafeta 4x400m, piłka nożna, koszykówka, przeciąganie liny.          

Zgłoszenia należy przesłać do 13 maja na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie: (669 749 498). Prosimy o podanie liczby zawodników biorących udział w każdej konkurencji oraz liczby kibiców. Serdecznie zapraszamy do udziału w myśl 8 zasady KSM-owicza: Dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny.

 

 

8.  XV Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 2000. Liczymy na spotkanie z KSM-owiczami z diecezji 6 czerwca br. na Polach Lednickich. Tegoroczne spotkanie odbędzie się pod hasłem: JPII - liczy się świętość!

9.  Szkolenie Liderów II stopnia. Odbędzie się w dniach 17-19 czerwca br. w Pelplinie na ul. Starogardzkiej 5. Ponownie zachęcamy do wzięcia udziału w szkoleniu osoby, które złożyły przyrzeczenie KSM. Zgłoszenia przyjmuje prezes Justyna Lihs do dnia 10 czerwca. Koszt szkolenia wynosi 20 zł/os.

10.  Letnie rekolekcje KSM DP. Odbędą się w dniach 30 czerwca – 8 lipca br. w Dziemianach. Temat tegorocznych rekolekcji, podczas których patronować nam będzie bł. Karolina Kózkówna to: Czyż święci są po to, ażeby zawstydzać? Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich członków oraz sympatyków Stowarzyszenia, którzy ukończyli 14 lat. Dokładniejsze informacje zostaną podane w późniejszym terminie.

11.  Wakacje z Wartościami 2011. Poza spotkaniami diecezjalnymi bardzo zachęcamy do uczestnictwa w wakacyjnych inicjatywach ogólnopolskich organizowanych przez Prezydium Krajowej Rady KSM. Jest to znakomita okazja do wymiany doświadczeń z KSM-owiczami z całej Polski. Wszystkie informacje dostępne są na stronie: www.ksm.org.pl. Zgłoszenia należy składać za pośrednictwem Zarządu Diecezjalnego.

12.  Materiały do formacji kandydackiej. Wydawnictwo „GOTÓW!” opublikowało komplet skryptów do pierwszego i drugiego roku formacyjnego. Zawierają one konspekty spotkań formacyjnych dla kandydatów. Powinny one znaleźć się w biblioteczce każdego oddziału KSM. Zainteresowanych ich zakupem prosimy o kontakt ze skarbnikiem ZD Sebastianem Jaworskim (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , tel.: 785 205 700).

 

Zapatrzeni w mękę i krzyż Chrystusa, będące wyrazem Jego bezgranicznej miłości, oczekujemy Wielkiej Nocy.

Życzymy, aby ten czas umocnił wiarę, gdyż to ona utwierdza nas w drodze do życia wiecznego, jaką wyznacza nam Zmartwychwstały Chrystus.

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!

 

 

 

 

 

                           Ks. Antoni Bączkowski                                                  Justyna Lihs

                  Asystent Kościelny                                     Prezes Zarządu Diecezjalnego