Komunikat nr 5/2012

Pelplin, 15 grudnia 2012 r.
Komunikat nr 5/2012

 Drodzy KSM-owicze!

1. XXI Zjazd Diecezjalny KSM. Odbył się w dniach 23 - 25 listopada 2012 r. w Pelplinie. Uczestniczyło w nim 46 osób z 22 oddziałów i kół. W czasie Zjazdu zostały przeprowadzone wybory do Zarządu Diecezjalnego na XI kadencję. Wybrano Zarząd: Bogna Haftka (Tczew, par. św. Józefa), Weronika Kuczkowska (Sierakowice, par. św. Jana Chrzciciela), Sebastian Jaworski (Tczew, par. św. Józefa), Aleksandra Samula (Tczew, par. św. Józefa). W święto patronalne KSM, uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 25 osób złożyło przyrzeczenie w Katedrze pelplińskiej. Uczestnikom Zjazdu bardzo dziękujemy za wspólną pracę dla dobra rozwoju naszego Stowarzyszenia. Oddziały, które nie uczestniczyły w Zjeździe prosimy o uzupełnienie dokumentacji (przesłanie sprawozdań rocznych, programu formacyjnego i ankiet) do dnia 12 stycznia 2013 r. Kalendarz pracy na rok 2013 dostępny jest na naszej stronie internetowej: www.pelplin.ksm.org.pl. Prosimy o zapoznanie się z nim i zarezerwowanie sobie czasu na wydarzenia diecezjalne. Przypominamy, że są one ważnym elementem formacji KSM-owicza i pomagają w tworzeniu jedności naszego Stowarzyszenia.

2. XX-lecie KSM w Diecezji Pelplińskiej. Wyjątkowym wydarzeniem tegorocznego Zjazdu były obchody XX-lecia działalności KSM w Diecezji Pelplińskiej. Wspólnie dziękowaliśmy podczas Mszy Świętej za otrzymane łaski i dobra. Uroczysta gala była świadectwem naszej dotychczasowej pracy i formacji. Jubileuszowy bal z zaproszonymi gośćmi był zwieńczeniem naszego świętowania. Wszystkim uczestnikom, gościom i członkom Stowarzyszenia, serdecznie dziękujemy za przybycie tego dnia do Pelplina.

3. Rekolekcje zimowe. Odbędą się w Starogardzie Gdańskim (Zespół Szkół Ekonomicznych) w dniach od 8 do 12 lutego 2013 r. Podczas rekolekcji rozważać będziemy temat: „Wiara Piotra, mądrość Pawła, miłość Jana”. Koszt rekolekcji wynosi 90 zł. Imienne zgłoszenia oraz przedpłatę w wysokości 50 zł należy przesłać najpóźniej do 1 lutego 2013 r. na adres mailowy Zarządu Diecezjalnego (patrz stopka) albo telefonicznie do Aleksandry Samuli (668 500 641). Obowiązuje kolejność zgłoszeń! Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach wszystkich KSM-owiczów oraz sympatyków Stowarzyszenia, którzy ukończyli 14 lat. Niech czas ferii zimowych będzie dla nas czasem spotkania z Panem Bogiem przeżytym w diecezjalnej wspólnocie KSM. Prosimy o terminowe zgłaszanie uczestników! Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia będzie odesłanie karty uczestnictwa. Serdecznie zapraszamy!

 

W tę piękną noc z całego serca życzymy
życia wypełnionego radością, pokojem i miłością,
aby doświadczając na co dzień Bożej obecności, móc stać się, 
w środowisku swojego życia, prawdziwym świadkiem Tego, 
który przyjął ludzkie ciało i zamieszkał pośród nas. 
Niech Maryja, Matka pięknej miłości, otacza nas nieustannie 
swoją macierzyńską opieką.

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!

Podpisali:
Ks. Antoni Bączkowski - Asystent Kościelny
Aleksandra Samula - Prezes Zarządu Diecezjalnego