Komunikat nr 2/2013

Pelplin, 25.05.2013 r.
Komunikat nr 2/2013

 Drodzy KSM-owicze!

 1. Rada Diecezjalna KSM. Odbyła się w dniach 12 – 14 kwietnia br. w Pelplinie. Uczestniczyło w niej 28 osób z 15 oddziałów. Na spotkaniu omówiono zbliżające się inicjatywy diecezjalne oraz ogólnopolskie. Zatwierdzono także nowy podział okręgów, który przesyłamy w załączeniu. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i twórczą pracę organizacyjną.
 2. XVII Diecezjada KSM. W tym roku odbędzie się 8 czerwca w Tczewie(par. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata). Rozpoczęcie o godz. 9.00 w kościele parafialnym. Rozegrane zostaną następujące konkurencje:
  INDYWIDUALNE:   bieg na 60 m, tenis stołowy, skok w dal;
  ZESPOŁOWE:         unihokej, piłka nożna, piłka siatkowa, przeciąganie liny.
  Zgłoszenia należy przesłać do 31 maja na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie do Arkadiusza Pałysa – sekretarza oddziału (791 001 163). Prosimy o podanie liczby zawodników biorących udział w każdej konkurencji oraz liczby kibiców. Serdecznie zachęcamy do realizacji 8 zasady KSM-owicza: Dbaj o zdrowie i rozwój fizyczny.
 3. Szkolenia Liderów II i III stopnia. Zgodnie z ustaleniami Rady Diecezjalnej odbędą się w tym samym terminie, w dniach 14 – 16 czerwca br. w Pelplinie. Zgłoszenia prosimy przesyłać mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie (668 500 641) do 7 czerwca. Koszt szkolenia wynosi 20 zł/os. Serdecznie zapraszamy osoby, które ukończyły odpowiednie szkolenie niższego stopnia.
 4. Letnie rekolekcje KSM. Odbędą się w dniach 1 – 9 lipca br. w Dziemianach. Temat tegorocznych rekolekcji to Osiem błogosławieństw. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich członków oraz sympatyków Stowarzyszenia, którzy ukończyli 14 lat. Koszt uczestnictwa wynosi 150 zł/os., a termin zgłoszeń upływa 21 czerwca br. (zgłoszenia mailowe lub telefoniczne). Ilość miejsc ograniczona! Prosimy o wpłacenie przedpłaty w wysokości 50 zł na konto KSM w diecezji (numer konta w stopce).
 5. Wybory uzupełniające do Zarządu Diecezjalnego. W związku z faktem, że skład naszego Zarządu jest niepełny, w tym roku podczas Zjazdu Diecezjalnego odbędą się wybory uzupełniające. Już teraz prosimy o przemyślenie decyzji dotyczącej wzięcia odpowiedzialności za Stowarzyszenie. Warto wykorzystać wakacyjny wypoczynek na rozważenie słów bł. Jana Pawła II, wypowiedzianych podczas audiencji dla KSM-owiczów: Liczy na was Chrystus... właśnie jako KSM.
 6. Ogniwa wiary. W związku z trwającym właśnie w Kościele Rokiem Wiary, Zarząd Diecezjalny przygotowuje Konkurs Wiedzy o Wierze i Patronach KSM, przeprowadzonym pod nazwą Ogniwa Wiary. Eliminacje prowadzone są w ramach komputerowej Gry Edukacyjnej, którą można pobrać z naszej strony internetowej www.pelplin.ksm.org.pl, w dziale Do pobrania. Finał konkursu odbędzie się podczas Zjazdu Diecezjalnego. Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie konkursu umieszczonym w folderze zawierającym Grę. Zachęcamy do owocnej rywalizacji oraz ciągłego rozwoju własnej wiedzy.
 7. Wakacje z Wartościami 2013. Poza spotkaniami diecezjalnymi zachęcamy do uczestnictwa w wakacyjnych inicjatywach ogólnopolskich organizowanych przez Prezydium Krajowej Rady KSM. Jest to znakomita okazja do wymiany doświadczeń z KSM-owiczami z całej Polski. Wszystkie informacje dostępne są na stronie: www.ksm.org.pl. Zgłoszenia należy składać za pośrednictwem Zarządu Diecezjalnego.
 8. Ulotka informacyjna. Zgodnie z ustaleniami podjętymi podczas Rady Diecezjalnej, na stronie internetowej www.pelplin.ksm.org.pl dostępna jest ulotka informacyjna o KSM. Może ona służyć promowaniu KSM w środowisku parafialnym i szkolnym oraz pozyskiwaniu nowych członków Stowarzyszenia.
 9. Strona internetowa. Przypominamy, że wszystkie aktualne informacje dotyczące działania KSM w diecezji dostępne są na stronie www.pelplin.ksm.org.pl.

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!

Komunikat podpisali:
Ks. Antoni Bączkowski - Asystent Kościelny
Aleksandra Samula - Prezes Zarządu