Komunikat 5/2013

Pelplin, 7 grudnia 2013 r.
Komunikat nr 5/2013

  

Drodzy KSM-owicze!

  1. XXII Zjazd Diecezjalny KSM. Odbył się w dniach 22-24 listopada 2013 r. w Pelplinie. Uczestniczyło w nim 66 osób z 31 oddziałów i kół. W wyniku przeprowadzonych podczas Zjazdu wyborów, skład Zarządu Diecezjalnego uzupełnili: Paulina Kowalewska (par. Piaseczno) – zastępca sekretarza, Piotr Kopa Ostrowski (par. NSPJ w Starogardzie Gdańskim) – zastępca prezesa, Sylwester Kutyła (par. Swarożyn) – członek zarządu, Paulina Michalewicz (par. Hopowo) - sekretarz. W przeddzień święta patronalnego KSM, Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 25 osób złożyło uroczyste przyrzeczenie. Wszystkim uczestnikom Zjazdu serdecznie dziękujemy. Oddziały, które nie uczestniczyły w Zjeździe prosimy o uzupełnienie dokumentacji (przesłanie sprawozdań rocznych, programu formacyjnego i ankiet) do dnia 10 stycznia 2014 r. Kalendarz pracy na rok 2014 dostępny jest na naszej stronie internetowej: www.pelplin.ksm.org.pl.
  2. Okręgi. Wraz z wyborami uzupełniającymi zmieniły się osoby odpowiedzialne za poszczególne okręgi. Oto podział: okręg chojnicki – Sebastian Jaworski, okręg kartuski – Paulina Michalewicz, Sylwester Kutyła, okręg starogardzki – Piotr Kopa Ostrowski, okręg tczewski – Bogna Haftka, Paulina Kowalewska. Prosimy tym samym o informowanie odpowiednich osób o odbywających się w ramach okręgu inicjatywach.
  3. Składki. Przypominamy o zaległych składkach, tym którzy nie uregulowali należności. Jest to obowiązek statutowy, z którego wszyscy powinniśmy się należycie wywiązywać. Prosimy o zapłacenie zaległych składek do końca roku kalendarzowego. Nasz rachunek bankowy: 18 1160 2202 0000 0000 5342 0223. W razie wątpliwości prosimy o kontakt ze skarbnikiem Zarządu Diecezjalnego Sebastianem Jaworskim (tel. 785 205 700, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).
  4. Rekolekcje zimowe. Odbędą się w Somoninie k/Kartuz (Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II) w dniach od 17 do 21 stycznia 2014 r. Podczas rekolekcji rozważać będziemy temat: „Papa Francesco – będzie niebiesko”. Koszt rekolekcji to 90 zł. Przedpłatę w wysokości 50 zł należy wpłacić na nasze konto (numer w stopce). Imienne zgłoszenia należy przesłać najpóźniej do 10 stycznia 2014 r. na adres mailowy Zarządu Diecezjalnego (patrz stopka) albo telefonicznie do Aleksandry Samuli (668 500 641). Obowiązuje kolejność zgłoszeń! Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia będzie przesłanie karty uczestnictwa. Niech czas ferii zimowych będzie dla nas czasem spotkania z Panem Bogiem przeżytym w diecezjalnej wspólnocie KSM. Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach wszystkich KSM-owiczów oraz sympatyków Stowarzyszenia, którzy ukończyli 14 lat. Prosimy o terminowe zgłaszanie uczestników!

 

Radość Ewangelii napełnia nasze serca oraz całe życie tych,
którzy spotykają się z Jezusem.

Z Jezusem Chrystusem rodzi się zawsze
i odradza radość.

/Papież Franciszek,
Adhortacja „Evangelii Gaudium”/

Niech spotkanie z Nowonarodzonym Chrystusem
stanie się naszą rzeczywistością
na każdy dzień Nowego Roku.

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!


Komunikat podpisali:
ks. Antoni Bączkowski - Asystent Kościelny
Aleksandra Samula - Prezes Zarządu Diecezjalnego