Komunikat 5/2014

Pelplin, 20 grudnia 2014 r.
Komunikat nr 5/2014


Drodzy KSM-owicze!


1.    XXIII Zjazd Diecezjalny KSM. Odbył się w dniach 21 - 23 listopada 2014 r. w Pelplinie. Uczestniczyło w nim 64 osoby z 30 oddziałów i kół. W czasie Zjazdu zostały przeprowadzone wybory do Zarządu Diecezjalnego na XII kadencję oraz do Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej, w której skład weszli Robert Puzdrowski (Przodkowo) - przewodniczący, Paulina Michalewicz (Hopowo) – zastępca przewodniczącego, Aleksandra Samula (Tczew, par. św. Józefa) – członek. W święto patronalne KSM, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 50 osób złożyło przyrzeczenie w Katedrze Pelplińskiej. Uczestnikom Zjazdu bardzo dziękujemy za wspólną pracę na rzecz rozwoju naszego Stowarzyszenia. Oddziały, które nie uczestniczyły w Zjeździe prosimy o uzupełnienie dokumentacji (przesłanie sprawozdań rocznych, programu formacyjnego i ankiet) do dnia 9 stycznia 2015 r. Kalendarz pracy na rok 2015 dostępny jest na naszej stronie internetowej: www.pelplin.ksm.org.pl. Prosimy o zapoznanie się z nim i zarezerwowanie czasu na wydarzenia diecezjalne. Przypominamy, że są one ważnym elementem formacji KSM-owicza i pomagają w tworzeniu jedności naszego Stowarzyszenia.

2.    Zarząd Diecezjalny XII kadencji. Spośród trojga kandydatów wybranych przez Zjazd Diecezjalny, Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna, w dniu 1 grudnia, na prezesa wybrał Piotra Kopę Ostrowskiego (Starogard Gdański, par. Najświętszego Serca Pana Jezusa). Pozostałe funkcje w Zarządzie objęli: Paulina Kowalewska (Piaseczno) – zastępca prezesa, Bogna Haftka (Tczew, par. św. Józefa) - skarbnik, Karolina Laskowska (Tczew, par. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata), - sekretarz, Marieta Kloskowska (Brusy) – zastępca sekretarza, Sebastian Jaworski (Tczew, par. św. Józefa) – członek delegat, Anna Kużyńska (Lębork, par. Najświętszego Serca Pana Jezusa). Za poszczególne okręgi są odpowiedzialni: okręg chojnicki – Marieta Kloskowska i Sebastian Jaworski; okręg kartuski – Anna Kużyńska, okręg starogardzki – Bogna Haftka; okręg tczewski – Paulina Kowalewska i Karolina Laskowska.

3.    Składki członkowskie. Podczas Zjazdu podjęto decyzję o podniesieniu kwoty składek członkowskich, które od początku 2015 r. wynosić będą 1 zł/os. za miesiąc. Jednocześnie przypominamy o zaległych składkach tym, którzy nie uregulowali należności. Jest to obowiązek statutowy, z którego wszyscy powinniśmy się należycie wywiązywać. Prosimy o zapłacenie zaległych składek do końca roku kalendarzowego. Nasz rachunek bankowy: 18 1160 2202 0000 0000 5342 0223. W razie wątpliwości prosimy o kontakt ze skarbnikiem Zarządu Diecezjalnego Bogną Haftką (tel. 669 221 501, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

4.    Rekolekcje zimowe. Odbędą się w Czersku (Szkoła Podstawowa nr 1, ul.Dworcowa8) w dniach od 30 stycznia do 3 lutego 2015 r. Podczas rekolekcji rozważać będziemy temat: „Skrzydła Anioła – Boża obrona”. Koszt rekolekcji wynosi 100 zł. Imienne zgłoszenia oraz przedpłatę w wysokości 50 zł należy przesłać najpóźniej do 23 stycznia 2015 r. na adres mailowy Zarządu Diecezjalnego (patrz stopka) albo telefonicznie do Piotra Kopy Ostrowskiego (509 348 119). Obowiązuje kolejność zgłoszeń! Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach wszystkich KSM-owiczów oraz sympatyków Stowarzyszenia, którzy ukończyli 14 lat. Niech czas ferii zimowych będzie dla nas czasem spotkania z Panem Bogiem przeżytym w diecezjalnej wspólnocie KSM. Prosimy o terminowe zgłaszanie uczestników! Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia będzie odesłanie karty uczestnictwa. Serdecznie zapraszamy!


Aniołowie w niebie głoszą wieść radosną:
Bożego Narodzenia nadszedł czas!
To czas ludzkiej życzliwości
I niech nie zabraknie Wam także radości
W każdym dniu Nowego Roku.
Kolędujcie z Uśmiechem na twarzach,
Bo Bóg rozdaje miłość wszystkim bez wyjątku
Zesłaną na ziemię w małym Dzieciątku.


Z KSM-owskim pozdrowieniem:
GOTÓW!


Podpisali:
Ks. Antoni Bączkowski - Asystent Kościelny
Piotr Kopa Ostrowski - Prezes Zarządu Diecezjalnego