Komunikat 1/2015

Pelplin, 7.03.2015 r.
Komunikat nr 1/2015


Drodzy KSM-owicze!


1. Rekolekcje zimowe KSM. Odbyły się w dniach 30 stycznia – 3 lutego 2015 roku w Czersku. Wzięło w nich udział 117 osób z 23 oddziałów. Rozważaliśmy temat: Skrzydła Anioła – Boża obrona. Sprawozdanie z rekolekcji oraz zdjęcia są dostępne na naszej stronie internetowej. Dziękujemy za posługę i obecność. Zachęcamy do udziału w kolejnych formacyjnych spotkaniach KSM.
2. Sesja Krajowa Zarządów Diecezjalnych. Odbyła się ona w dniach 27 lutego – 1 marca 2015 roku w Koszalinie. Zarząd Diecezji Pelplińskiej reprezentowali: prezes Piotr Kopa Ostrowski i członek delegat Sebastian Jaworski wraz z asystentem diecezjalnym ks. Antonim Bączkowskim.
3. Spotkanie Zarządu Diecezjalnego z Komisją Rewizyjną. Odbyło się 7 marca 2015 roku w Pelplinie. Wspólnie ustalono zakres kompetencji i działań statutowych w celu rozwoju Stowarzyszenia. Program działania Komisji Rewizyjnej zostanie zaprezentowany w trakcie Rady Diecezjalnej i spotkania księży asystentów.  Jednym z jego elementów jest odwiedzanie oddziałów i kół w celu kontroli oraz przybliżenia celów statutowych Stowarzyszenia.
4. Szkolenie liderów II stopnia. Odbędzie się w dniach 20 – 22 marca 2015 roku w Pelplinie (Dom Rekolekcyjny, al. Cystersów 3). Zapraszamy wszystkich, którzy złożyli przyrzeczenie i chcą poszerzyć swoją wiedzę na temat pracy w oddziale parafialnym. Koszt szkolenia to 30 zł. Imienne zgłoszenia należy kierować na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. do 13 marca.
5. Spotkanie księży asystentów. Przed rozpoczęciem Rady Diecezjalnej, w piątek 24 kwietnia o godzinie 17.00, odbędzie się spotkanie księży asystentów, których już teraz prosimy o zarezerwowanie sobie tego terminu.
6. XXX Światowe Dni Młodzieży. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową (29 marca) odbędą się diecezjalne obchody Światowych Dni Młodzieży w Kościerzynie. W ramach przygotowań do spotkania młodych, które odbędzie się w lipcu 2016 r. w Krakowie trwa obecnie peregrynacja symboli, czyli Krzyża ŚDM oraz ikony Matki Bożej Salus Populi Romani. Specjalnie na Niedzielę Palmową będą one wypożyczone do naszej diecezji. Niech możliwość ich adoracji będzie dodatkową zachętą do uczestnictwa KSM-owiczów w tym spotkaniu!
7. Rada Diecezjalna KSM. Odbędzie się w dniach 24 - 26 kwietnia 2015 roku w Pelplinie (Dom Rekolekcyjny, al. Cystersów 3). Każdy oddział winien być reprezentowany przez prezesa, któremu może towarzyszyć delegat kierownictwa oddziału. Koszt udziału w Radzie to 40 zł. Imienne zgłoszenia należy kierować najpóźniej do 17 kwietnia 2015 roku na adres mailowy. Przypominamy o odpowiedzialności za całość Stowarzyszenia, której wyrazem jest m.in. aktywne uczestnictwo w spotkaniach diecezjalnych.
8. XIX Diecezjada. Odbędzie się ona 16 maja 2015 roku (sobota) w Chojnicach. Dalsze informacje będą przesyłane drogą mailową.
9. 1% dla KSM. Przypominamy, że istnieje możliwość przekazania 1 % podatku na rzecz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. W tym celu w odpowiednich rubrykach należy wpisać numer KRS 0000339553 z dopiskiem KSM PELPLIN.
10. Materiały formacyjne. Przypominamy, że istnieje możliwość nabycia materiałów formacyjnych. Są one wsparciem w przygotowywaniu pracy oddziału i powinny one znaleźć się w biblioteczce każdego oddziału KSM. Zainteresowanych ich zakupem prosimy o kontakt z członkiem zwyczajnym Zarządu Anną Kużyńską (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .) Informujemy również, że do nabycia są cegiełki wspierające inicjatywę Bilet dla Brata, której celem jest pomoc młodzieży z ubogich krajów w przyjechaniu na ŚDM w Krakowie.
11. Składki. Przypominamy o zaległych składkach tym, którzy nie uregulowali należności za rok 2014. Płacenie składek jest obowiązkiem statutowym. Prosimy o zapłacenie zaległych składek do Rady Diecezjalnej (24 kwietnia). Nasz rachunek bankowy: 18 1160 2202 0000 0000 5342 0223. W razie wątpliwości prosimy o kontakt ze skarbnikiem Zarządu Diecezjalnego Bogną Haftką.
12. Karta statystyczna. W załączniku przesyłamy kartę statystyczną, którą należy uzupełnić i odesłać na adres Zarządu Diecezjalnego, przysłać mailowo do 17 kwietnia lub przekazać na Radzie Diecezjalnej.
13. Strona internetowa. Wszystkie aktualne informacje dotyczące działania KSM w diecezji dostępne są na stronie www.pelplin.ksm.org.pl. Przypominamy, że najpewniejszą drogą komunikacji z Zarządem Diecezjalnym jest kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. oraz telefoniczny: 509 348 119. Wszelkie inne formy kontaktu (komunikatory, portale społecznościowe) są oczywiście mile widziane, ale przypominamy, że nie dają one pewności właściwego przepływu informacji.Niech zmartwychwstały Chrystus napełnia:
Wiarą, jak ziarno gorczycy, by mogła góry przenosić,
Nadzieją, wbrew ludzkiej nadziei,
Miłością, która wszystko przetrzyma.
Tylko On zawsze zwycięża,
On jeden jest Panem Wszechmogącym,
Niech ten czas otwiera oczy, uszy i serca,
na Jego zbawcze działanie.

Z KSM-owskim pozdrowieniem:
GOTÓW!


Podpisali:
Ks. Antoni Bączkowski - Asystent Kościelny
Piotr Kopa Ostrowski - Prezes Zarządu Diecezjalnego