Komunikat 1/2016

Kościerzyna, 12.03.2016 r.

                                                                                                                                       Komunikat nr 1/2016

 

 Drodzy KSM-owicze!

 

 1. Rekolekcje ewangelizacyjne. W dniach 15-17 stycznia 2016 roku odbyły się w Pelplinie rekolekcje ewangelizacyjne, których uczestnikami było 7 KSM-owiczów. Rekolekcje były prowadzone przez przedstawicieli Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej wspieranych przez 3 członków KSM.

 2. Szkolenie liderów II stopnia. Odbyło się w dniach 22-24 stycznia 2016 roku w Pelplinie (Dom Rekolekcyjny,
  al. Cystersów 3). Szkolenie to przeszło 14 osób z 7 oddziałów i kół.

 3. Rekolekcje zimowe KSM. Odbyły się w dniach 12-16 lutego 2016 roku w Wierzchucinie. Wzięło w nich udział 69 osób z 13 oddziałów. Rozważaliśmy temat: Nie bądź mierny, lecz miłosierny. Sprawozdanie z rekolekcji oraz zdjęcia są dostępne na naszej stronie internetowej. Dziękujemy za posługę i obecność. Zachęcamy do udziału w kolejnych formacyjnych spotkaniach KSM.

 4. Sesja Krajowa Zarządów Diecezjalnych. Odbyła się ona w dniach 26 - 28 lutego 2016 roku w Płocku. KSM Diecezji Pelplińskiej reprezentowali: prezes Piotr Kopa Ostrowski, delegat na Krajową Radę Anna Kużyńska oraz sekretarz Komisji Rewizyjnej Aleksandra Samula, która kandydowała w wyborach do Prezydium Krajowej Rady i została jego sekretarzem.

 5. XXX Światowy Dzień Młodzieży. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową (20 marca) w Kościerzynie odbędą się diecezjalne obchody Światowego Dnia Młodzieży. Niech wspólne uczestnictwo w tym wydarzeniu przygotuje nas do obchodów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w lipcu tego roku.

 6. Rada Diecezjalna KSM. Odbędzie się w dniach 8 - 10 kwietnia 2016 roku w Pelplinie (Dom Rekolekcyjny,
  al. Cystersów 3). Każdy oddział winien być reprezentowany przez prezesa, któremu może towarzyszyć delegat kierownictwa oddziału. Koszt udziału w Radzie to 40 zł. Imienne zgłoszenia należy kierować najpóźniej do 1 kwietnia 2016 roku na adres mailowy. Przypominamy o odpowiedzialności za całość Stowarzyszenia, której wyrazem jest m.in. aktywne uczestnictwo w spotkaniach diecezjalnych
  .
 7. 1% dla KSM. Przypominamy, że istnieje możliwość przekazania 1 % podatku na rzecz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. W tym celu w odpowiednich rubrykach należy wpisać numer KRS 0000339553 z dopiskiem KSM PELPLIN.

 8. Materiały formacyjne. Przypominamy, że istnieje możliwość nabycia materiałów formacyjnych. Są one wsparciem
  w przygotowywaniu pracy oddziału i powinny one znaleźć się w biblioteczce każdego oddziału KSM. Zainteresowanych ich zakupem prosimy o kontakt z członkiem zwyczajnym Zarządu Sylwestrem Kutyłą (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) Informujemy również, że do nabycia są cegiełki wspierające inicjatywę Bilet dla Brata, której celem jest pomoc młodzieży z ubogich krajów w przyjechaniu na ŚDM w Krakowie.

 9. Składki. Przypominamy o zaległych składkach tym, którzy nie uregulowali należności za rok 2015. Płacenie składek jest obowiązkiem statutowym. Prosimy o zapłacenie zaległych składek do Rady Diecezjalnej (15 kwietnia). Nasz rachunek bankowy: 18 1160 2202 0000 0000 5342 0223. W razie wątpliwości prosimy
  o kontakt ze skarbnikiem Zarządu Diecezjalnego Bogną Haftką.

 10. Karta statystyczna. W załączniku przesyłamy kartę statystyczną (tutaj), którą należy uzupełnić i odesłać na adres Zarządu Diecezjalnego, przysłać mailowo do 1 kwietnia lub przekazać na Radzie Diecezjalnej.

 11. Strona internetowa. Wszystkie aktualne informacje dotyczące działania KSM w diecezji dostępne są na stronie www.pelplin.ksm.org.pl. Przypominamy, że najpewniejszą drogą komunikacji z Zarządem Diecezjalnym jest kontakt mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. oraz telefoniczny: 509 348 119. Wszelkie inne formy kontaktu (komunikatory, portale społecznościowe) są oczywiście mile widziane, ale przypominamy, że nie dają one pewności właściwego przepływu informacji.

 

 

Niech Zmartwychwstanie Pańskie,

Które niesie odrodzenie duchowe

Napełni spokojem i wiarą.

Niech Światło, które nie zna zmierzchu,

Opromienia każdy dzień życia

I pomaga przeżywać osobistą paschę-

Przejście z nocy grzechu i słabości do życia

Duchem Zmartwychwstałego.

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!

 

 

 

 

 

Podpisali:
Ks. Antoni Bączkowski - Asystent Kościelny
Piotr Kopa Ostrowski - Prezes Zarządu Diecezjalnego