Komunikat 3/2016

 

Pelplin, 10 września 2016 r.

 Komunikat nr 3/2016

  Drodzy KSM-owicze!

 

 1. Rekolekcje letnie KSM. Odbyły się w dniach 30 czerwca - 8 lipca br. w Dziemianach. Przeżywaliśmy je w gronie 23 osób z 10 oddziałów i kół pod hasłem Rozpalmy iskrę Bożego Miłosierdzia. Podsumowanie i zdjęcia są dostępne na naszej stronie internetowej: www.pelplin.ksm.org.pl.
 2. Święta naszych patronów. Kościół wspomina św. Stanisława Kostki 18 września (niedziela),
  a bł. Karolinę Kózkównę  18 listopada (piątek). Zachęcamy do aktywnego włączenia się
  w obchody w parafiach (uroczysta oprawa Mszy św., przygotowanie dodatkowego nabożeństwa
  i inne inicjatywy).
 3. Dzień Młodzieży w Piasecznie. Odbędzie się w sobotę oktawy Odpustu Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli 17 września. Pierwszym punktem będzie praca w grupach o godzinie 16:20, następnie odbędzie się Msza Święta i droga krzyżowa. Wieczór zakończy koncert ewangelizacyjny zespołu Na Cały Głos.
 4. Rekolekcje ewangelizacyjne. Odbędą się w dniach 30 września – 1 października w Pelplinie. Do udziału szczególnie zachęcamy osoby planujące w tym roku złożyć przyrzeczenie KSM-owicza. Koszt udziału to 50 zł. Zgłoszenia należy nadsyłać drogą mailową do 23 września.
 5. Internetowy Żywy Różaniec. Oddział KSM przy parafii Matki Boskiej Fatimskiej
  w Chojnicach już po raz szósty wychodzi z inicjatywą Internetowego Żywego Różańca
  w intencji księży i zakonników oraz z prośbą o kolejne powołania. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów należy szukać na stronie www.ksm.fatimachojnice.pl.
 6. XVI Dzień Papieski. Obchodzić będziemy go 9 października pod hasłem Jan Paweł II Bądźcie świadkami miłosierdzia. Tego dnia odbędzie się zbiórka pieniędzy organizowana przez Fundację Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnej, pochodzącej z ubogich środowisk młodzieży. Zachęcamy do organizacji wraz z innymi zrzeszeniami świeckich w parafii nabożeństw, apeli itp., które będą wyrazem pamięci i wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II.
 7. Ogólnopolskie rekolekcje asystentów oddziałów KSM. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza księży do wzięcia udziału w rekolekcjach, które odbędą się w dniach 10 - 13 października w Porszewicach koło Łodzi. Szczegółowe informacje zostaną przesłane
  w oddzielnym mailu. Zainteresowanych prosimy o kontakt  z ks. Piotrem Lipkowskim, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub tel.: 505 096 404.
 8. Szkolenie kandydatów przed przyrzeczeniem. Zachęcamy wszystkich członków zwyczajnych
  i juniorów (ukończone 16 lat i co najmniej półroczny staż w KSM; patrz też Statut KSM §18 i §20) do uroczystego złożenia przyrzeczenia KSM. Aby dobrze przygotować się do tego wydarzenia zapraszamy wszystkich chętnych na szkolenie, które odbędzie się w dniach

  21-23 października w Pelplinie. Należy przywieźć ze sobą zdjęcie legitymacyjne (o wymiarach 3.5 cm × 4.5 cm) oraz opinię ks. asystenta i kierownictwa oddziału (zgodnie z wytycznymi na naszej stronie internetowej). Opłata wynosi 50 zł: 40 zł za pobyt i 10 zł za odznakę i legitymację. Zgłoszenia należy przesłać do 14 października na nasz adres mailowy
  ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).
 9. Szkolenie liderów 3. stopnia. Równolegle ze szkoleniem kandydatów przed przyrzeczeniem proponujemy zorganizowanie szkolenia dla osób, które były na szkoleniu 2. stopnia i chciałyby jeszcze bardziej zaangażować się w życie naszego Stowarzyszenia. Warunkiem zorganizowania tego szkolenia jest odpowiednia liczba zgłoszeń. Opłata to 40 zł, data, miejsce i termin zgłoszeń jak w przypadku szkolenia kandydatów przed przyrzeczeniem.
 10. Rada Okręgu. Przypominamy o obowiązku zorganizowania spotkań w swoich okręgach przed Zjazdem Diecezjalnym KSM. O terminach spotkań poinformujcie członków Zarządu Diecezjalnego, aby umożliwić im uczestnictwo w spotkaniu.
 11. XXV Zjazd Diecezjalny. Tegoroczny Zjazd Diecezjalny odbędzie się w dniach
  18-20 listopada w Pelplinie. Zjazd Diecezjalny jest najwyższą władzą Stowarzyszenia,
  a składa się z przedstawicieli wszystkich oddziałów i kół w diecezji. Każdy oddział powinien być reprezentowany przez dwóch przedstawicieli (prezesa i delegata wybranego przez Walne Zgromadzenie Oddziału). W trakcie Zjazdu odbędą się wybory do władz diecezjalnych Stowarzyszenia oraz zostaną wybrane tematy przyszłorocznych rekolekcji, już teraz zachęcamy do przesyłania swoich propozycji.
 12. Wybory do władz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.  Podczas Zjazdu odbędą się wybory do Zarządu Diecezjalnego i Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej. Chętnych do kandydowania prosimy o dostarczenie opinii kierownictwa oddziału i asystenta do 16 października lub przekazanie ich podczas szkolenia przed przyrzeczeniem.
 13. Ankieta. Aby dobrze przygotować roczne sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia,
  do komunikatu dołączona jest ankieta. Prosimy o jej uzupełnienie i odesłanie na nasz adres mailowy do 16 października lub przekazanie na szkoleniu kandydatów przed przyrzeczeniem.
  Na ankiecie prosimy także podać adresy mailowe prezesa i ks. asystenta oddziału.

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem

GOTÓW!

 

 

 

 

 

 

 

           Ks. Antoni Bączkowski                                                          Piotr Kopa Ostrowski

            Asystent Kościelny                                                                   Prezes Zarządu