Komunikat 5/2016

Pelplin, 10 grudnia 2016 r.

Komunikat nr 5/2016

 

Drodzy KSM-owicze!

 

1.   XXV Zjazd Diecezjalny KSM. Odbył się w dniach 18 - 20 listopada 2016 r. w Pelplinie. Uczestniczyły w nim 54 osoby z 22 oddziałów i kół. W czasie Zjazdu zostały przeprowadzone wybory do Zarządu Diecezjalnego XIII kadencji oraz zadecydowano o tematach rekolekcji letnich i zimowych KSM DP. W święto patronalne KSM, Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, 21 osób złożyło przyrzeczenie w Katedrze Pelplińskiej. Uczestnikom Zjazdu bardzo dziękujemy za wspólną pracę na rzecz rozwoju naszego Stowarzyszenia. Oddziały, które nie uczestniczyły w Zjeździe prosimy o uzupełnienie dokumentacji (przesłanie sprawozdań rocznych, programu formacyjnego i ankiet) do 6 stycznia 2017 r. Kalendarz pracy na rok 2017 dostępny jest na naszej stronie internetowej: www.pelplin.ksm.org.pl. Prosimy o zapoznanie się z nim i zarezerwowanie czasu na wydarzenia diecezjalne. Przypominamy, że są one ważnym elementem formacji KSM-owicza i pomagają w tworzeniu jedności naszego Stowarzyszenia.

2.   Zarząd Diecezjalny XIII kadencji. Spośród trojga kandydatów wybranych przez Zjazd Diecezjalny, Ks. Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna, w dniu 24 listopada, na prezesa wybrał Bognę Haftkę. Pozostałe funkcje w Zarządzie objęli: Weronika Chmist - zastępca prezesa, Kinga Bartoszewska - skarbnik, Agnieszka Dzięgielewska - sekretarz, Krzysztof Bartoszewski - zastępca sekretarza, Piotr Kopa Ostrowski - delegat na Krajową Radę. Opiekunami poszczególnych okręgów zostali: okręg chojnicki - Weronika Chmist; okręg kartuski - Piotr Kopa Ostrowski i Krzysztof Bartoszewski; okręg starogardzki - Agnieszka Dzięgielewska; okręg tczewski - Kinga Bartoszewska.
 
3.   Rekolekcje zimowe. Odbędą się w Sierakowicach, w parafii św. Marcina. Miejsce: Szkoła Podstawowa im. Floriana Ceynowy. Termin: 14-18 stycznia 2017 r. (uwaga: zmiana w dniach – od soboty do środy). Temat: „Zło dobrem zwyciężaj”. Koszt rekolekcji wynosi 70 zł. Dla członków oddziałów, które mają uregulowane składki koszt jest obniżony do 60 zł. W przypadku rodzeństwa, każdy z uczestników płaci tylko 50 zł. Imienne zgłoszenia oraz przedpłatę w wysokości 40 zł należy przesłać najpóźniej do 6 stycznia 2017 r. na adres mailowy Zarządu Diecezjalnego. Obowiązuje kolejność zgłoszeń! Zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach wszystkich KSM-owiczów oraz sympatyków Stowarzyszenia, którzy ukończyli 14 lat. Niech czas ferii zimowych będzie dla nas czasem spotkania z Panem Bogiem przeżytym w diecezjalnej wspólnocie KSM. Prosimy o terminowe zgłaszanie uczestników! Potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia będzie przesłanie karty uczestnictwa. Serdecznie zapraszamy!

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia

 przesyłamy płynące z serca życzenia.

Rozważając obecność Boga pośród nas

 odkryjmy, że jest On źródłem radości, ukojenia i pokoju.

Dzielmy się tymi darami w Nowym Roku.

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!

 

Podpisali:

Ks. Antoni Bączkowski - Asystent Kościelny

Bogna Haftka - Prezes Zarządu Diecezjalnego