Komunikat 3/2017

Pelplin, 21 października 2017 r.

Komunikat nr 3/2017

 

Drodzy KSM-owicze!

 

        Serdecznie zapraszamy na XXVI Zjazd Diecezjalny, który odbędzie się w dniach 24 ‑ 25 listopada br. w Pelplinie (Zespół Kształcenia i Wychowania nr 1, ul. Sambora 5). Zjazd Diecezjalny jest najwyższą władzą Stowarzyszenia w diecezji (Statut §33). Podczas tego corocznego spotkania omówimy i podejmiemy decyzje dotyczące działalności naszego Stowarzyszenia na kolejny rok. Każdy oddział parafialny i koło środowiskowe powinny być reprezentowane przez dwie osoby: prezesa i delegata wybranego przez walne zgromadzenie.

Podczas Zjazdu wybierzemy tematy rekolekcji zimowych na rok 2018 – propozycje należy przesłać wcześniej drogą mailową lub dostarczyć na Zjeździe. Oddziały, które nie uregulowały składek zobowiązane są uczynić to na Zjeździe lub wpłacić należność na konto KSM Diecezji Pelplińskiej. Przypominamy także o możliwości nabycia podczas Zjazdu materiałów KSM-owskich (Podręcznik, Statut, Regulaminy, Śpiewnik itp.).

Z dniem 25 listopada z pełnionych funkcji w Zarządzie rezygnują Piotr Kopa Ostrowski i Agnieszka Dzięgielewska. Od tego momentu do czasu wyboru prezesa jego obowiązki będzie pełniła Kinga Bartoszewska. W związku z niepełnym składem Zarządu podczas Zjazdu Diecezjalnego odbędą się wybory uzupełniające. Zachęcamy do podjęcia odpowiedzialności za przyszłość Stowarzyszenia. Zgłoszenia wraz z opiniami ks. asystenta i oddziału należy przekazać do końca października.

Zgłoszenia imienne na Zjazd prosimy przesyłać do 10 listopada na adres mailowy Stowarzyszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Koszt udziału w Zjeździe wynosi 30 zł/os. W związku z tym, że udział w Zjeździe jest obowiązkiem statutowym zachęcamy, aby został on sfinansowany z funduszy oddziałowych. Przypominamy o zabraniu śpiwora i obuwia zmiennego. Rozpoczęcie Zjazdu w piątek, ok. godz. 17.00. Recepcja czynna od godz. 16.00.

Po zakończeniu Zjazdu rozpoczną się uroczyste obchody XXV-lecia KSM w Diecezji Pelplińskiej. Serdecznie zapraszamy na nie wszystkich członków, sympatyków oraz asystentów Stowarzyszenia (załączamy zaproszenie). Obchody rozpoczną się Mszą Świętą pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny w Bazylice Katedralnej. Podczas tej Mszy Świętej przyrzeczenie złożą kandydaci na członków naszego Stowarzyszenia. Następnie odbędzie się uroczysta Gala w Bibliotece Diecezjalnej. Całość obchodów zwieńczy bal w Zespole Szkół nr 1 w Pelplinie. Po jego zakończeniu istnieje możliwość noclegu, którego koszt będzie wynosił 10 zł. Chęć uczestnictwa w obchodach XXV-lecia prosimy zgłaszać na nasz adres mailowy do końca października.

 

Z KSM-owskim pozdrowieniem:

GOTÓW!


Podpisali:

Ks. Antoni Bączkowski - Asystent Kościelny

Piotr Kopa Ostrowski - p. o. Prezesa Zarządu Diecezjalnego