Komunikat 2/2018

Pelplin, 16.09.2018 r.

                                                                                                                              Komunikat nr 2/2018

 

Drodzy KSM-owicze!

 

 1. Rekolekcje letnie KSM. Odbyły się w dniach 30 czerwca - 8 lipca br. w Sierakowicach. Przeżywaliśmy je w gronie 41 osób pod hasłem „Baby, ach,te baby!/Gdzie ci mężczyźni?”. Za ten czas formacji i odpoczynku składamy serdeczne Bóg zapłać.

 2. Święta naszych patronów. Wspomnienie św. Stanisława Kostki obchodziliśmy 18 września, a bł. Karoliny Kózkówny będziemy obchodzić 18 listopada. W ten dzień zachęcamy do aktywnego włączenia się w obchody w parafiach (uroczysta oprawa Mszy św., przygotowanie dodatkowego nabożeństwa i inne inicjatywy).

 3. XVIII Dzień Papieski. Przypada 14 października. Dzień ten będziemy przeżywać pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Tego dnia odbędzie się zbiórka pieniędzy organizowana przez Fundację Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnej, pochodzącej z ubogich środowisk młodzieży. Zachęcamy do organizacji wraz z innymi zrzeszeniami świeckich w parafii spotkania, np. nabożeństwa, apelu, wieczornicy itp., które będą wyrazem pamięci i wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II.

 4. Weekend dla Kandydatów. Do udziału zachęcamy wszystkich działających w KSM jak i tych, którzy przygodę z nim chcieliby rozpocząć. Będzie to doskonała okazja do poszerzenia wiedzy na temat Stowarzyszenia oraz spędzenia czasu w gronie KSM-owiczów z całej diecezji. Odbędzie się w Pelplinie od 26 do 28 października. Koszt udziału wynosi 40zł. Zgłoszenia należy przesłać 12 października na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 5. Przyrzeczenie KSM. Złożenie przyrzeczenia KSM w tym roku odbędzie się podczas Mszy św. w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata dnia 25 listopada w Pelplińskiej. Do złożenia przyrzeczenia zachęcamy wszystkich członków zwyczajnych i juniorów (ukończone 16 lat i co najmniej półroczny staż w KSM), którzy wzięli udział w szkoleniu przed przyrzeczeniem lub w Weekendzie dla Kandydatów. Osoby zainteresowane powinny przekazać zdjęcie legitymacyjne (o wymiarach 3.5 cm × 4.5 cm), opinię ks. asystenta i kierownictwa oddziału (zgodnie z wytycznymi na naszej stronie internetowej) oraz wnieść opłatę w wysokości 10 zł za odznakę i legitymację do końca października.

 6. Ogólnopolskie rekolekcje kapłańskie. W tym roku rekolekcje odbędą się w dniach od 22 do 25 października 2017 roku w Porszewicach (Archidiecezja Łódzka). Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.ksm.org.pl.

 7. Rada Okręgu. Przypominamy o obowiązku zorganizowania spotkań w swoich okręgach do końca października. Termin prosimy uzgodnić z członkami Zarządu Diecezjalnego, aby umożliwić im uczestnictwo w spotkaniu.

 8. XXVII Zjazd Diecezjalny. Tegoroczny Zjazd Diecezjalny odbędzie się w dniach od 23 do 25 listopada w Pelplinie. Koszt udziału wynosi 30zł. Zjazd Diecezjalny jest najwyższą władzą Stowarzyszenia, składa się z przedstawicieli wszystkich oddziałów i kół w diecezji. Zapraszamy do uczestnictwa w Zjeździe dwóch przedstawicieli każdego oddziału i koła (prezesa i delegata wybranego przez Walne Zgromadzenie Oddziału). Już teraz prosimy o zarezerwowanie tego terminu. W związku z tym, że udział w Zjeździe jest obowiązkiem statutowym sugerujemy, aby był on finansowany z funduszy oddziałowych.

 9. Zarząd Diecezjalny XIV kadencji. Podczas Zjazdu Diecezjalnego odbędą się wyboru do Zarządu Diecezjalnego i Komisji Rewizyjnej. Wszystkich, którzy dobrze czują się w KSMie,  pragną rozwijać się i pełniej angażować w życie Stowarzyszenia zachęcamy do kandydowania. Zgłoszenia wraz z opiniami ks. asystenta i oddziału należy przesłać do końca października. W razie pytań czy wątpliwości zapraszamy do kontaktowania się się z obecnymi członkami Zarządu.

 10. Aktualizacja danych kontaktowych. W związku z rozpoczęciem nowego roku formacyjnego prosimy oddziały, w których nastąpiła zmiana asystenta lub prezesa oddziału o przesłanie aktualnych danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu i adres e-mail). Jeżeli zmianie uległa liczba członków, prosimy o przekazanie jej. Informacje należy przesłać do końca września.

 11. Składki. Przypominamy o terminowym płaceniu składek członkowskich. Informujemy także, że w przypadku wniesienia opłaty za rok 2019 do końca stycznia wysokość składek będzie naliczana za jedenaście, a nie dwanaście miesięcy. W razie wątpliwości zachęcamy do kontaktu ze Skarbnikiem Zarządu Diecezjalnego Natalią Kuchtą ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ).

Z KSM-owskim pozdrowieniem

GOTÓW!

 

 

            Ks. Piotr Lipkowski                                                                  Kinga Bartoszewska

         Asystent Diecezjalny                                                     Prezes Zarządu Diecezjalnego