Komunikat ws. zaleceń w okresie zagrożenia koronawirusem

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem od Prezesa Zarządu Diecezjalnego:

„W związku z licznymi pytaniami i troską o bezpieczeństwo KSM-owiczów i członków ich rodzin chcielibyśmy rozwiać wątpliwości na temat organizacji spotkań oddziału i wszelkich wydarzeń KSM-owych.

Na chwilę obecną wytyczne rządu i Głównego Inspektora Sanitarnego nie wskazują na konieczność zawieszenia spotkań w małych grupach (poniżej 40 osób), w związku z tym, jeśli taka jest wola członków oddziału, spotkania jak najbardziej mogą się odbywać. Jakiekolwiek większe wydarzenia zaleca się odwołać lub przenosić, w przypadku wątpliwości zapraszamy do kontaktu z Zarządem Diecezjalnym.

Zalecamy też wprowadzenie dodatkowych środków ostrożności podczas spotkań: częste i dokładne mycie rąk, w przypadku braku dostępu do bieżącej wody korzystanie z żelów antybakteryjnych, unikanie zbyt bliskiego kontaktu (uściski, podawanie ręki, siadanie w bardzo bliskiej odległości, pod żadnym pozorem dzielenie kubka, butelki czy sztućców lub tzw "dawanie gryza").

Bardzo prosimy, by pozostały w domu osoby: chore lub przeziębione, po niedawnych podróżach zagranicę, o obniżonej odporności. Osoby, których bliscy źle się czują bądź ze względu na wiek czy choroby przewlekłe są narażeni na ciężki przebieg choroby, prosimy o indywidualne rozpatrzenie sytuacji - choroba niegroźna dla silnego organizmu może mieć dla nich poważne konsekwencje.

W obecnej sytuacji szczególne istotna jest nasza pełna zaufania modlitwa. Zachęcamy do zawierzania Jezusowi osób zmarłych w wyniku epidemii, a także chorych i narażonych oraz członków ich rodzin. Pamiętajmy także o tych, którzy w tym trudnym czasie nie mogą uczestniczyć w Eucharystii. Niech nasze duchowe zjednoczenie doda nam siły.

W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości pozostaję zawsze do dyspozycji, zapraszam do kontaktu mailowego, przez Facebook lub pod numerem telefonu podanym na naszej stronie.
Gdyby pojawiły się nowe informacje lub zalecenia ze strony Kościoła, rządu bądź sanepidu, będziemy o nich informować. Prosimy o korzystanie z oficjalnych, sprawdzonych źródeł informacji, by uniknąć zbędnej paniki. (https://gis.gov.pl/https://www.gov.pl/web/koronawirus)”

 

Kinga Bartoszewska

Prezes Zarządu Diecezjalnego 

Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej