Turniej piłki ręcznej KSM 2011

 Dnia 5 lutego 2011 r. odbył się w Nowej Karczmie turniej piłki ręcznej. Organizatorem turnieju był KSM przy parafii p.w. św. Anny z Grabowa Kościerskiego, którego prezesem jest Anna Skierka. W zawodach wzięło udział 10 oddziałów: KSM z parafii Chrystusa Króla Wszechświata w Tczewie, KSM z parafii św. Anny w Grabowie Kościerskim, KSM z parafii św. Mikołaja we Wielu, KSM z parafii św. Jakuba Apostoła w Lubichowie, KSM z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Hopowie, KSM z parafii św. Wojciecha w Kartuzach, KSM z parafii św. Antoniego w Dziemianach, KSM z parafii Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w Starogardzie Gdańskim, KSM z parafii św. Elżbiety w Pinczynie, KSM z parafii Trójcy Świętej w Goręczynie.

Zawody zaczęły się o godz. 8.00 Mszą Św. odprawioną przez ks. Jana Spierewkę w kościele p.w. św. Antoniego z Padwy. Po Mszy świętej zawodnicy i kibice udali się do Gminnej Hali Sportowej w Nowej Karczmie przy Zespole Szkół w Nowej Karczmie.

Na miejscu zawodnikom przedstawiono obowiązujące na zawodach zasady, następnie Anna Skierka i Marcin Kajzer – członek delegat na krajową radę Zarządu Diecezjalnego Diecezji Pelplińskiej, dokonali losowania „dwójek” do I tury zawodów. Do finału przeszły drużyny z Tczewa i Kartuz i Wiela.

Finał został przeprowadzony w systemie „każdy z każdym”. Zwycięzcą została drużyna z Kartuz, drugie miejsce zajęła drużyna z Tczewa, a trzecie miejsce drużyna z Wiela. Skład zwycięskiej drużyny jest następujący: Krzysztof Muńko, Artur Kitowski, Darek Tuthowski, Rozalia Kamer, Klaudia Myszka, Dominika Klein, Monika Stryjak i Rafał Jareczek.

Wręczenie podziękowań, dyplomów, medali i pucharów odbyło się o godz. 13.50. Osobą, która miała zaszczyt je przekazać i uścisnąć dłoń zwycięzców była prezes oddziału w Grabowie Kościerskim. Każda z drużyn, która wzięła udział w turnieju otrzymała podziękowanie. Artur Kitowski otrzymał puchar dla najlepszego strzelca, a Krzysztof Muńko dla najlepszego bramkarza. Zawodnicy każdej z trzech zwycięskich drużyn zostali nagrodzeni medalami, a kapitanowie odebrali puchary. Zwycięska drużyna otrzymała dodatkowo pamiątkową maskotkę.

Spotkanie zakończyło się o godz. 14.10 wykonaniem zdjęć zwycięskich drużyn.