Mistrzostwa Polski w Futsalu 2014 - sprawozdanie

Przybyły, zagrały, zwyciężyły! Miażdżąco!


W dniach 26-30 sierpnia 2014 r. obyły się w Żukowie Mistrzostwa Polski KSM w Futsalu. W tym roku nasza diecezja wystawiła drużynę druhen w składzie:
Agata Lisewska - kapitan
Klaudia Guz
Marta Wysocka
Klaudia Kamracka
Wioleta Alfuth
Jagoda Walkusz.
Opiekunem i trenerem zawodniczek był Sebastian Jaworski - skarbnik ZD KSM DP.

Zawody zaczęły się 27 sierpnia, wspólnotową Mszą Świętą na sali gimnastycznej w Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Przyjaźni. Po Mszy Świętej miało miejsce ognisko, a po ognisku kapitanowie drużyn i opiekunowie zebrali się na spotkaniu organizacyjnym w czasie, którego zostały omówione kwestie regulaminu i odbyło się losowanie kolejności meczy. Ustalono na tym spotkaniu, że zawody odbędą się systemem "każdy z każdym po dwa mecze".

Następnego dnia po śniadaniu zawodnicy udali się autokarem na Miejską Halę Sportową w Żukowie, gdzie odbyły się mecze. Pierwszy mecz był dla naszej drużyny niezwykle udany - druhny pokonały reprezentacje Archidiecezji Gdańskiej 12:0. Z czego 8 bramek strzeliła Wioleta, a 4 Agata. Kolejny mecz nie był już tak łatwy dla naszych zawodniczek - Ełk okazał się znacznie bardziej wymagającą drużyną. Zaczęły pewnie w pierwszej minucie bramką Agaty Lisewskiej. Do końca pierwszej połowy nie padła kolejna bramka. W drugiej połowie po 2 celnych strzałach Wiolety było już 3:0. Wówczas Ełk przystąpił do kontrataku i strzelił 2 bramki. Naszą odpowiedzią były 2 bramki Wiolety. Ostatecznie spotkanie zakończyło się 5:3 dla naszej drużyny. Dzień zakończyliśmy kolacją, po której odbyła się Msza Święta.

Piątek był dniem bólu spowodowanego zakwasami, ale także odpoczynku odpoczynku. Zawodniczki zwiedziły Gdańsk i Szymbark.

Sobota, kolejny dzień rozgrywek. Nadszedł czas na drugie spotkanie z Ełkiem. Było to decydujące spotkanie, ponieważ zwycięstwo dawało nam Mistrzostwo. To był najbardziej dramatyczny mecz całych mistrzostw. W piątej minucie po interwencji nasza bramkarz Klaudia dostała czerwoną kartkę i nie mieliśmy zawodnika na zmianę, ponieważ Jagodzie nie udało się dojechać na ten mecz. Dziewczyny miały przed sobą 35 minut gry w czwórkę, przeciwko piątce rządnych rewanżu zawodniczek z Ełku. Na szczęście do piątej minuty druhny prowadziły już 2:0 po bramkach Agaty Lisewskiej. Zawodniczki z Ełku wyrównały 2:2 do końca pierwszej połowy, wykorzystując przewagę liczebną. Druga połowa była natomiast pokazem wiary we własne możliwości naszych zawodniczek. Pomimo przewagi Ełku nasza obrona spisała się wzorowo odpierając ciągłe ataki Ełku. Ostatecznie po 2 bramkach Wiolety Alfuth zwyciężyliśmy 4:2. Po tym meczu nasze zawodniczki były już Mistrzami Polski KSM w Futsalu! Ale to nie był jeszcze koniec boju. Został mecz z Archidiecezją Gdańską, której skład znacznie się poszerzył o nowe, wypoczęte zawodniczki. Wynik otworzyła Agata Lisewska, kolejny punkt zdobyła Wioleta Alfuth. Wówczas do boju ruszyły Gdańszczanki i było 3:2 dla Gdańska. Po paru minutach Agata Lisewska wyrównała. Był remis i wiele nerwów - wszakże nasze reprezentantki chciały zejść z boiska niepokonane. W ostatnich minutach po strzale zawodniczki z Gdańska piłka uderzyła z ogromną siłą w głowę Agaty Lisewskiej, po czym znalazła się w naszej bramce. Napięcie sięgnęło zenitu! Kolejne nasze ataki były skutecznie odpierane przez agresywną obronę Gdańska. Zabrakło trochę czasu, przegraliśmy 4:3.


Około godziny 20.00 odbyło się rozdanie nagród. Oto zwycięzcy:
Druhny
KSM Diecezji Pelplińskiej - 1 miejsce
KSM Archidiecezji Gdańskiej - 2 miejsce
KSM Diecezji Ełckiej - 3 miejsce
Druhowie
KSM Diecezji Poznańskiej - 1 miejsce (obronili tytuł z przed roku)
KSM Archidiecezji Gdańskiej - 2 miejsce
KSM Diecezji Ełckiej - 3 miejsce.


W czasie rozdanie nagród nasze zawodniczki zostały dodatkowo wyróżnione. Agata Lisewska dostała tytuł najlepszej zawodniczki turnieju, a Wioleta Alfuth najlepszego strzelca turnieju (15 bramek!).
Wszystkim zawodniczkom dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszego KSM Diecezjalnego. Miejmy nadzieję, że za rok uda się powtórzyć ten wynik zarówno przez druhny jak i druhów.


GOTÓW!