Polak z sercem - gdzie zbieramy?

Już od poniedziałku w całej Polsce rusza akcja "Polak z sercem". Włącza się w nią również KSM naszej diecezji. Poniżej zamieszczamy listę punktów, w których będą zbierane dary oraz informację o dniach, w których można je w danym miejscu ofiarowywać. 

Jeśli chcesz pomóc naszym rodakom na Ukrainie, przynieś żywność długoterminową, środki czystości lub artykuły szkolne na jedną ze zbiórek!

Gdzie? Kiedy?
Plebania przy parafii pw. św. Józefa w Tczewie, ul. Gdańska 6      18-24.11.2019  
Prywatna Szkoła Podstawowa "Fontanna Marzeń" w Tczewie, ul. Okrzei 2     12-22.11.2019
Powiatowy Zespół Szkół nr. 1 w Kościerzynie, ul. Sikorskiego 1 18-22.11.2019
Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu, ul. Szkolna 22 18-22.11.2019
Kościół pw. Świętej Rodziny w Wielkim Klinczu, ul. Klasztorna 5 18-22.11.2019
Sklep "Biedronka", ul. Wybickiego 22 w Lipuszu 23.11.2019, g. 9-15
Sklep "Adaś", ul. Młyńska 16 w Lipuszu 23.11.2019, g. 9-15
Sklep "Lidl", ul. Bytowska 5 w Chojnicach 16 i 23 listopada 2019, g. 8-21   
Kościół parafialny w Somoninie, ul. Siemiana 6

11-16.11.2019 g. 18;

17.11.2019 g. 7.30, 9.30, 11.15

 

 

 

 

 

 

 

Nieplanowane

1 listopada br. wchodzi do polskich kin film „Nieplanowane” którego KSM jest partnerem. Jest to historia Abby Johnson, jednej z najmłodszych dyrektorów kliniki Planned Parenthood w USA, która była współodpowiedzialna za przeprowadzenie przeszło 22 000 aborcji. Obecnie jest aktywnie zaangażowana w działania pro-life. Więcej szczegółów znaleźć można na stronie internetowej: www.nieplanowanewpolsce.pl

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży serdecznie zaprasza do obejrzenia filmu. Lista kin, w których zorganizowane zostały jego pokazy dostępna jest na stronie http://www.rafaelfilm.pl/nieplanowane/#Lista-kin

Turniej Talentów KSM

Kochani KSM-owicze!
 
Bóg posyłając Was na świat dał pewien dar. Ten dar to talent, który w sobie posiadasz. Tego nie wolno nigdzie schować. Tym trzeba się dzielić z innymi!:D Przypowieść o talentach to przypowieść, która prowokuje do życia, które jest życiem odważnym, wykazującym się aktywnością, inicjatywą i ryzykiem!:o:D Dlatego spotkajmy się w Tczewie na KSM-owym Turnieju Talentów!!!  Takiego eventu jeszcze nie było❗Zapraszamy na wspólną Mszę św., konkurs oraz tradycyjnie zabawę andrzejkową, która będzie połączona z naszymi szóstymi urodzinami! Masz talent! Dlatego: Gotów!
Zgłoszenia od oddziałów przyjmujemy do 6 listopada br.
 
Zapraszamy!!!
KSM Fara Tczew
 
 

Polak z Sercem - II edycja

Już niedługo odbędzie się druga edycja akcji "Polak z sercem". Serdecznie zapraszamy do włączenia się wszystkie oddziały KSM naszej diecezji, a także zainteresowane akcją instytucje. Osoby pragnące zorganizować zbiórkę darów w swoim miejscu zamieszkania/pracy/parafii proszone są o kontakt z koordynatorem akcji p. Kingą Bartoszewską pod nr tel. 661 432 600.

 

Zebranie Krajowej Rady KSM w Wałbrzychu 2019

Gdy po Mszy wszyscy głośno odśpiewaliśmy hymn naszego Stowarzyszenia, serce biło mi mocniej ze świadomością tego, jak piękny jest KSM – relacjonuje Kacper Osika z diecezji tarnowskiej.

Mszą Świętą i Adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele p.w. Wzniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozpoczęli w piątek 27.09 Sesję Zarządów Diecezjalnych i zebranie Krajowej odbywające się w Wałbrzychu. Czy jesteśmy gotowi, by swoją młodość, a nie się przez nią prześlizgnąć? – to pytanie zadane podczas homilii ks. dra Andrzeja Lubowickiego, Asystenta Generalnego KSM, miało towarzyszyć pracy podczas całego spotkania.

Uroczystym odśpiewaniem hymnu i przedstawieniem delegacji poszczególnych diecezji zainaugurowano obrady. W piątkowy wieczór omówiono też ostatnie inicjatywy, w które Stowarzyszenie było zaangażowane, takie jak Przerwany Marsz, Akademia Służby i Rozwoju na Śnieżnicy czy akcja #sprzątaMY. Kluczowym elementem było wystosowanie przez Krajową Radę Oświadczenia KSM w sprawie profanacji wizerunku Matki Bożej przez Nergala.

Kolejny dzień obrad uczestnicy rozpoczęli jutrznią i wysłuchali słowa Asystenta Generalnego dotyczącego brania odpowiedzialności. Po wystąpieniu organizacyjnym Patryka Czecha, Przewodniczącego Prezydium Krajowej Rady, jej członkowie pracowali w grupach nad pięcioma tematami Manifesto KSM: Wspólnotą, Służbą, Apostolstwem, Patriotyzmem i Duchowością. Podczas obrad między innymi zaprezentowano też aplikację DOBRA czy zainaugurowano drugą edycję akcji „Polak z sercem!”.

Prace w grupach tematycznych były bardzo cenne – mówi Kamila Ciupińska, Prezes Zarządu Diecezjalnego Archidiecezji Krakowskiej. – Pozwoliły nie tylko na wymianę doświadczeń i diagnozowanie problemów, ale także szukanie rozwiązań, które przydadzą się w każdej diecezji.

Centralnym punktem w sobotnim planie była Eucharystia pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca, który przekonywał, że świętość jest dostępna dla wszystkich, także młodych.

Uczestnicy Sesji Zarządów wzięli także udział w Seminarium Środowiska Młodzieży na temat „Ekologia a kształtowania współczesnej przestrzeni społecznej”, podczas którego wysłuchali wystąpień ekologicznych o. Stanisława Jaromiego i p. Pawła Górskiego.

Podczas spotkania nie zabrakło także chwili na integrację i zwiedzanie okolicy – w sobotę wieczorem, po napiętym dniu, zorganizowano zwiedzanie podziemnego miasta Osnówka.

Niedziela była dniem podsumowania: ostatnie punkty obrad dotyczyły między innymi współpracy z Fundacją Dzieło Nowego Tysiąclecia, rozpoczęcia prac nad wdrażaniem nowego Statutu w diecezjach oraz aktualizacją regulaminów. Na kolejne zebranie Krajowej Rady w Porszewicach zaprosili gospodarze z archidiecezji łódzkiej.

Tego dnia wzięliśmy też udział w Eucharystii, podczas której ks. dr Dariusz Kowalczyk z Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zachęcał do właściwego ustawienia priorytetów. Wszyscy uczestnicy wracali do swoich diecezji ze słowami św. Augustyna, że kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu.

Z diecezji pelplińskiej w spotkaniu wzięli udział: ks. Piotr Lipkowski – Asystent Diecezjalny, Kinga Bartoszewska – Prezes Zarządu, Julia Łangowska – Sekretarz i Aleksandra Samula – Przewodnicząca Diecezjalnej Komisji Rewizyjnej oraz Sekretarz Prezydium Krajowej Rady KSM.