XVIII Zjazd Diecezjalny

W dniach 20 - 22 listopada 2009 r. do Pelplina zjechali przedstawiciele oddziałów i kół Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, by po raz 18 uczestniczyć w swoim corocznym Zjeździe Diecezjalnym. W spotkaniu wzięło udział 61 osób z 27 parafii. Swoją formację młodzi połączyli z X Pelplińskimi Dniami Duszpasterskimi, których temat brzmiał : ”W jaki sposób mówić młodym o wierze?”.

Podczas weekendowego spotkania przedstawiciele oddziałów i kół podjęli najważniejsze decyzje dotyczące pracy Stowarzyszenia na kolejny rok. Jednym z punktów Zjazdu były wybory uzupełniające do Zarządu Diecezjalnego. Oto obecny skład całego Zarządu:

Prezes - Justyna Wołoszyn
Członek delegat - Marta Buchowska
Sekretarz - Grażyna Wysiecka
Z-ca sekretarza - Artur Eichmann
Skarbnik - Marcin Kajzer
Członek zwyczajny - Weronika Wielewska

 Młodzi wybierali również tematy na swoje rekolekcje:
- rekolekcje zimowe: "Pokusa, grzech, przebaczenie, czyli nieustanna walka o swoje życie";
- rekolekcje letnie: "Nie daj się sfilmować, czyli przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć".

Punktem kulminacyjnym Zjazdu było święto patronalne Stowarzyszenia - uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, dlatego na wspólne świętowanie w niedzielę do Pelplina przyjechali KSMowicze z całej diecezji wraz ze swoimi księżmi asystentami. Podczas Mszy św. w katedrze 16 KSM-owiczów złożyło uroczyste przyrzeczenie. Po wspólnej Eucharystii odbyło się spotkanie podsumowujące w auli Wyższego Seminarium Duchownego, podczas którego został wręczony dekret powołujący nowy oddział przy parafii p.w. NP NMP w Świeciu oraz podziękowania dla oddziałów i kół, które najaktywniej działały na forum diecezji w ciągu ostatniego roku. Spotkanie w auli zakończyło się przedstawieniem pt. „List do przyjaciela” przygotowanym przez KSMowiczów z Chojnic (par. p.w. MB Fatimskiej), a o oprawę muzyczną zadbał zespół Kanaan ze Skarszew.

Nad obradami podczas Zajzdu czuwali ks. Antoni Bączkowski - Asystent Diecezjalny oraz ks. Mariusz Drogosz - Z-ca Asystenta. Miejmy nadzieję, że owoce tego weekendowego spotkania będą widoczne w kolejnym roku formacji KSMowskiej.

A już teraz zapraszamy na rekolekcje zimowe, które odbędą się w dniach 12 - 16 lutego w Bytonii, parafia Zblewo.

 

GOTÓW!