Relacja z poświęcenia sztandaru oddziału w Wielkim Klinczu

Dnia 16 listopada bieżącego roku nasz oddział przeżył niezwykłą uroczystość. O godzinie 10:30 przedstawiciele stowarzyszenia dumnie wnieśli nasz nowy, długo wyczekiwany sztandar do Kościoła, gdzie - podczas uroczystej Mszy Świętej, ksiądz Piotr Pietrzyk MSF, proboszcz tutejszej parafii – pobłogosławił go , jako znak naszej wspólnoty i służbie Bogu oraz Ojczyźnie. Sztandar został ufundowany przez parafię. Jego projekt powstał dzięki wielotygodniowym rozmowom połączonym z tzw. „burzą mózgów” wszystkich członków oddziału. Zarówno jego otrzymanie – poprzedzone niecierpliwym oczekiwaniem – jak i uroczyste poświęcenie były dla nas niezwykłymi chwilami, które zdecydowanie na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Jesteśmy dumni z tego, że dzięki temu, jakże istotnemu, symbolowi, możemy jeszcze bardziej utożsamiać się ze stowarzyszeniem.

Tego samego dnia, o godzinie 20:00 odbyło się również przedstawienie z okazji 100. rocznicy śmierci Błogosławionej Karoliny Kózkówny. Sztuka odegrana przez nasz oddział cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Ku naszej radości wzbudziła w widzach wiele emocji - zarówno uśmiech i radość, jak i łzy wzruszenia.

Gorąco zachęcamy do obejrzenia dokładnej relacji z opisanych powyżej wydarzeń na naszym fanpage’u na Facebooku. Jednocześnie prosimy o modlitwę za nasz oddział, bo jak mówił Karol de Foucauld: „Modlitwa jest najsilniejszą możliwością naszego działania.”


GOTÓW!


Weronika Fijał
Sekretarz oddziału
KSM Wielki Klincz

Poświęcenie sztandaru oddziału w Wielkim Klinczu