Wigilia w Swarożynie

W sobotę 20 grudnia odbyła się wyjątkowa wigilia. Wyjątkowa, bo przy wigilijnym stole spotkali się młodzi ludzie, tworzący wspólnotę Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w dwóch parafiach: tczewskiej – Podwyższenia Krzyża Świętego i swarożyńskiej.
KSM przy parafii w Swarożynie był pomysłodawcą i po letnim spotkaniu przy grillu postanowiliśmy również radość z narodzenia Jezusa Chrystusa dzielić z naszymi Przyjaciółmi
z tczewskiej Fary. Po długich przygotowaniach miejsce naszego spotkania przepełniał świąteczny klimat. Gdy przyszli oczekiwani goście przywitaliśmy Ich z wielką radością. Po pięknym wprowadzeniu Księdza Mariusza Stoltmana i wspólnej modlitwie podzieliliśmy się opłatkiem. Serdecznym życzeniom i uśmiechom nie było końca. Przyszedł czas na to, by zasiąść do wspólnego posiłku. Później wspólne śpiewanie kolęd, przywitanie naszego Proboszcza, Księdza Piotra Malinowskiego, który mimo wielu obowiązków pojawił się na naszej pierwszej wspólnej wigilii, oraz niestety, pożegnanie. Dla każdego przygotowaliśmy skromny upominek na pamiątkę tego spotkania.
Jeszcze ostatnie życzenia, serdeczne uśmiechy  i przyszło nam się rozstać.
Mamy nadzieję, że nasi Goście czuli się u nas dobrze i to nie ostatnie spotkanie integracyjne naszych oddziałów.
Wszystkim życzymy spokojnych, błogosławionych rodzinnych świąt Bożego Narodzenia oraz opieki naszych Świętych Patronów na nowy 2015 rok.

Z KSMowskim pozdrowieniem:
GOTÓW!


W imieniu KSM Swarożyn,
Zuzanna Przybyla,
Sylwester Kutyła.