Sprawozdanie Rada Diecezjalna 2015

W dniach 24-26 kwietnia 2015 roku odbyła się w Pelplinie Rada Diecezjalna Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. Wzięły w niej udział delegacje osiemnastu oddziałów parafialnych.
W ramach Rady członkowie Stowarzyszenia wzięli udział w warsztatach przeprowadzonych przez wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży, w trakcie których poznali historię i najważniejsze zagadnienia związane z ŚDM, wysłuchali świadectwa uczestnika poprzednich edycji tego wydarzenia, uczestniczyli w quizie sprawdzającym ich wiedzę na temat ŚDM, a także zapoznali się z projektem Serce 2.0, mającym na celu duchowe przygotowanie do tego wielkiego święta młodych, które już w przyszłym roku odbędzie się w naszym kraju.
Podczas Rady omówiono sprawy organizacyjne Stowarzyszenia: nadchodzące wydarzenia i inicjatywy, rolę spotkań formacyjnych w działalności oddziałów parafialnych, funkcje i metody pracy kierownictwa oddziału. Uczestnicy mieli również okazję spotkać się z Diecezjalną Komisją Rewizyjną Stowarzyszenia.

Bogna Haftka
Skarbnik Zarządu Diecezjalnego

Więcej zdjęć można zobaczyć pod adresem.