KSM Wierzchucino nagrał płytę!

W piątek 18.09.2015 r. we wspomnienie św. Stanisława Kostki – Patrona Młodzieży w Parafii NSPJ w Wierzchucinie odbyła się promocja płyty Zespołu KSM Oddział Wierzchucino.

TYTUŁ PŁYTY: BÓG NAS UZDRAWIA SWOJĄ MIŁOŚCIĄ

"Kto śpiewa, dwa razy się modli”.  św.Augustyn

Zespół "KSM” prezentuje na płycie piosenki młodzieżowe wnoszące dużo radości i pogody ducha. Organista Marek Groen z Wierzchucina na parafialnych organach z 1930 r. (Bruno Goebel) wykonuje dwa utwory ku czci Patronów Parafii: Serca Pana Jezusa.i św.Rozalii z Palermo. Na płycie znajdują się bardzo nastrojowe piosenki dla wszystkich w wykonaniu Marzeny i Pauliny Górkowskich wspólnie z katechetką Magdaleną Czapiewską.

Cieszę się, że młodzież sama z entuzjazmem w każdą niedzielę podejmuje oprawę muzyczną i liturgiczną na Mszach św. oraz w każdy czwartek na Adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy szkolnej wobec wystawionych relikwii św.Jana Pawła II. Co tydzień, w każdy czwartek modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II o dar nowych powołań kapłańskich, misyjnych i zakonnych oraz dziękujemy za Dar Eucharystii i Kapłaństwa, który jak pisał św.Jan Paweł II jest DAREM i TAJEMNICĄ. Pragniemy przez wspólny śpiew i modlitwę oraz obecność relikwii św. Jana Pawła II obudzić w sercach wszystkich miłość do Serca Jezusowego oraz żyć Jego nauką na wzór Świętego Jana Pawła.

Niech ta płyta będzie zachętą do śpiewania w gronie rodziny, wniesie dużo radości, rozpromieni oblicze drugiego człowieka – umacnia miłość , wiarę i nadzieję każdego z nas.
Wykonawcom życzę dalszych sukcesów artystycznych na chwałę Bogu i ku pokrzepieniu serc ludzkich.

Ks.Tadeusz Knut


Płytę nagrał: ks.Paweł, Franciszek Rąbca z Grabowa Kościerskiego - Studio Makarioi.


Skład Zespołu KSM Wierzchucino:
Weronika Jung, Weronika Góral, Wiktoria Klawikowska, Weronika Klawikowska, Gosia Jaffke,Asia Jaffke,Ania Mazanowska,Wiktoria Pobłocka, Agata Piperska, Piotr Jaffke,Klaudia Borkowska, Karolina Much, Ewelina Laddach, Sylwia Duchnowska, Ania Jung, Julia Pestilenc.

Piosenki w wykonaniu Zespołu KSM:
1.Nasz Bóg jest wielki, 13.Jesteś Królem, 4.Przyjacielu, 12.Tyś Światłość dnia, 6.Stoję dziś, 11.Dotknij Panie moich oczu, 15.Mów do mnie Panie, 8.Chwalcie Pana niebios, 14.Wzywam Cię Duchu przyjdź.

Piosenki w wykonaniu Magdaleny Czapiewskiej i Marzeny i Pauliny Górkowskich:
9.Tak mnie skrusz, 3.Panie proszę spraw, 10.Pan jest Pasterzem moim, 7.Wielki jest nasz Pan, 5.Jezu jesteś Królem, 2.Schowaj mnie


Pieśni w wykonaniu organisty Marka Groen: 17.Kochajmy Pana, 16.Przezacna Księżna Dziewico

Więcej o zespole i nagraniu płyty na stronie internetowej parafii:

http://www.pelplin.home.pl/wierzchucino