Rada Diecezjalna 2016 - sprawozdanie

W dniach 8- 10 kwietnia 2016 roku w Pelplinie odbyła się Rada Diecezjalna Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wzięło w niej udział 28 prezesów i delegatów z 13 oddziałów i kół.

Rada rozpoczęła się w piątkowy wieczór Mszą świętą w kościele pw. Bożego Ciała. Tego dnia odbyły się również spotkania w okręgach, a uczestnicy zapoznawali się za sobą podczas zabaw integracyjnych.

Sobota zaczęła się modlitwą brewiarzową, po której członkowie Stowarzyszenia uczestniczyli
w katechezie chrzcielnej. Przedstawione zostały również grupy wyjazdowe na Światowe Dni Młodzieży. Omówiono sprawy bieżące, po czym wszyscy udali się na zwiedzanie bazyliki katedralnej. Po powrocie, w konferencji poprowadzonej przez kleryckie koło KSM, został przybliżony temat uczynków miłosierdzia. Następnie uczestnicy mieli okazję wysłuchać, jak duchowo przygotować się do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. Zaraz potem odprawiona została Msza święta
z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Następnie przedstawiono sprawozdanie z Sesji Zarządów Diecezjalnych KSM, która odbyła się w Płocku. Wszyscy mieli także okazję, żeby zadać członkom Zarządu Diecezjalnego kilka pytań, dotyczących ich pracy. Na koniec dnia, po quizie o KSM- ie, przyszedł czas na adorację Najświętszego Sakramentu.

W niedzielę podsumowano Radę, której zwieńczeniem była Eucharystia w pelplińskiej katedrze.

Agnieszka Dzięgielewska
Lider Diecezjalny KSM DP

 

Więcej zdjęć tutaj