Spotkanie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

W sobotę, 14.05.2016 r. odbyło się spotkanie Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. 80 uczestników z 23 diecezji przybyło do Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, aby w godzinach od 10:00 do 15:30 obradować na tematy dotyczące przyszłości Stowarzyszenia     w Polsce. Diecezję Pelplińską reprezentowali: Aleksandra Samula - Sekretarz Komisji Rewizyjnej oraz Sekretarz Prezydium Krajowej Rady KSM, Piotr Kopa Ostrowski - Prezes Zarządu Diecezjalnego oraz Anna Kużyńska - Delegat do Krajowej Rady. Przedstawiciele naszego KSM-u swój pobyt w stolicy rozpoczęli od Mszy świętej w parafii św. Andrzeja Apostoła, po której udali się   w miejsce obrad. Podczas spotkania Krajowej Rady uczestnicy mogli dowiedzieć się jak będzie wyglądał Kongres Młodzieży Polonijnej, jakie trasy obierze tegoroczny Rajd Dla Życia, co zostało zaplanowane na Dni Formacyjne na Śnieżnicy oraz jakie atrakcje przewidziane są w tym roku podczas Miasteczka Modlitewnego w Zabawie.

KSM-owicze z całej Polski zostali zaproszeni na Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej "Hosanna Festival" w Siedlcach. Podczas obrad wybrzmiała prośba o zaangażowanie się młodych ludzi w wolontariat w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży. Została omówiona inicjatywa związana z 1050 rocznicą chrztu Polski, o nazwie "1050 westchnień w intencji Ojczyzny". 1050 młodych osób od 15.05 do 31.12 będzie odmawiało litanię do wszystkich świętych w intencji Narodu. Serdecznie zapraszamy młodych patriotów do rejestracji na stronie www.1050westchnien.pl. To tylko jedna litania, raz odmówiona, a pomaga zbudować wielkie dzieło. 

Około godziny 12:30 mieliśmy możliwość spotkania z nowym Zarządem Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej oraz wysłuchania Prezes KIAK - pani Urszuli Furtak, która skierowała swoje przemówienie do młodych KSM-owiczów i wyraziła nadzieję na współpracę między KSM a Akcją Katolicką, nie tylko na szczeblu ogólnopolskim, ale również diecezjalnym i parafialnym. My również mamy nadzieję na wzajemną, owocną współpracę.

Obrady zakończyły się modlitwą oraz błogosławieństwem.

Gotów!

Anna Kużyńska

Delegat do Krajowej Rady KSM