VII MARSZ NA ORIENTACJĘ

            VII MARSZ NA ORIENTACJĘ

           

           W sobotę 8 października 2016 odbył się kolejny Marsz na Orientację im. św. Jana Pawła II
w Bytoni organizowany przez oddział KSM ze Zblewa.

           Spotkanie zaczęło się od nabożeństwa ku czci patrona Marszu. Później przeszliśmy do szkoły, skąd drużynami wyruszaliśmy w kilkugodzinną wędrówkę po okolicznych lasach i polach.
A drużyn było cztery: KSM z Czerska, KSM z parafii pw. św. Józefa w Tczewie, KSM z parafii pw. NMP Matki Kościoła w Tczewie oraz reprezentacja Zarządu Diecezjalnego. Na trasie czekały na nas różne przeszkody: podmokły grunt, rwący potok, strome górki i bezpański pies zwany przez miejscowych Adolfem. Mimo tak licznych niebezpieczeństw wszystkim drużynom udało się powrócić do szkoły bez strat w ludziach. A tam czekała na nas ciepła herbata, pyszne kanapki, ciasto (w tym moje ulubionez wiśniami w galaretce i czekoladowym spodem) i kolejny etap zmagań: rozwiązanie zadań, do których prawo zdobyliśmy na trasie. Bój toczył się zażarty na rysunki, wiersze i scenki teatralne. Ostatecznie wieniec zwycięstwa trafił do oddziału z Czerska, któremu serdecznie gratulujemy. Drugie miejsce zajął oddział z KSM z parafii pw. św. Józefa w Tczewie, a trzecie reprezentacja Zarządu Diecezjalnego.

            Po zaciętej rywalizacji uczestnicy integrowali się piekąc kiełbaski na ognisku. Wszyscy byli najedzeni i uśmiechnięci. Tych, których ta przednia zabawa ominęła zachęcam do rezerwowania czasu na przyjazd za rok.

 

Polecam

Bogna Haftka

Skarbnik ZD KSM DP

Po więcej zdjęć kliknij tutaj