XXV Zjazd Dieciezjalny - sprawozdanie

W dniach 18.11. - 20.11.2016 r. odbył się w Pelplinie XXV Zjazd Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej, w którym uczestniczyło 55 przedstawicieli 21 oddziałów i kół. Zjazd Diecezjalny jest najwyższą władzą Stowarzyszenia w diecezji. W piątek przypadało wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – patronki KSM, w związku z czym tegoroczne spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą i nabożeństwem ku czci patronki w kościele pw. Bożego Ciała . Podczas wieczornych obrad kandydaci do Zarządu Diecezjalnego mogli się przedstawić uczestnikom Zjazdu oraz odpowiedzieć na ich pytania. Zostały również zaproponowane propozycje tematów na rekolekcje letnie i zimowe.

Sobota była szczególnie ważnym dniem dla Stowarzyszenia, ponieważ uczestnicy wybierali członków XIII kadencji Zarządu Diecezjalnego oraz tematy rekolekcji. W skład nowego Zarządu weszli: Bogna Haftka, Piotr Kopa Ostrowski, Weronika Chmist, Agnieszka Dzięgielewska, Kinga Bartoszewska oraz Krzysztof Bartoszewski. Rekolekcje zimowe odbywać się będą pod hasłem „Zło dobrem zwyciężaj”, natomiast na rekolekcje letnie wybrany został temat „Babę zesłał Bóg/Gdzie ci mężczyźni?”. W czasie obrad zostały przedstawione również m.in. nadchodzące inicjatywy, Młodzieżowa Agencja Informacyjna (maika.com.pl) oraz portal FaniMani. Wieczorem uczestnicy wzięli udział w koncercie zespołu Na Cały Głos, zorganizowanym jako dziękczynienie za mijający rok miłosierdzia oraz 5–lecia zespołu, połączonym z adoracją Najświętszego Sakramentu.

XXV Zjazd zakończył się w święto patronalne KSM – Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Mszą Świętą w katedrze, podczas której 21 osób złożyło przyrzeczenie, deklarując gotowość do służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

Galeria zdjęć tutaj

Anna Kużyńska
Delegat do Krajowej Rady KSM
Diecezji Pelplińskiej