Diecezjada 2017 - sprawozdanie

Dnia 10 czerwca 2017 roku w parafii św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej
odbyła się XXI Diecezjada – zawody sportowe młodzieży z KSM-u diecezji pelplińskiej. W rozgrywkach wzięło udział sześć oddziałów – z parafii w Subkowach, Przodkowie, Zblewie, Brusach, św. Wojciecha w Kartuzach i oczywiście z Wygody. Łącznie pojawiło się ponad sto osób.

Tegoroczna diecezjada rozpoczęła się mszą św. w Kamienicy Szlacheckiej, której przewodniczył Asystent Diecezjalny KSM, ks. Antoni Bączkowski.

Po zakończonej mszy na miejscowym orliku i sali gimnastycznej  przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy rozpoczęły się rozgrywki sportowe. Oddziały zaprezentowały swoje umiejętności w piłce siatkowej, przeciąganiu liny, rzucie piłką lekarską, piłce nożnej i wielu innych dyscyplinach. Między rozgrywkami młodzież  mogła nabrać energii, posilając się smacznym obiadem.

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zdobył oddział KSM-u z Przodkowa, drugie zajął oddział w Subkowach, a trzecie oddział z Brus.

Po zakończeniu wszystkich rozgrywek i podliczeniu punktów odbyło się uroczyste wręczenie pucharów, nagród i medali dla wszystkich uczestników.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tegorocznej Diecezjady –  ks. proboszczowi kanonikowi Bogdanowi Drozdowskiemu, panu wójtowi Tomaszowi Brzoskowskiemu, pani sołtys Teresie Sitterlee, pani dyrektor Bernadetcie Kucyk, życzliwym parafianom z parafii św. Józefa w Wygodzie Łączyńkiej, a zwłaszcza bardzo zaangażowanej młodzieży.

Ks. Marcin Massowa