Dzień Młodzieży w Piasecznie 2020r.

Dzień Młodzieży w Piasecznie 2020

 

    W sobotę 19 września w ramach obchodów uroczystości odpustowych w parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piasecznie odbył się kolejny Dzień Młodzieży. Uczestniczyło w nim około 60 osób z miejscowości: Piaseczno, Lignowy Szlacheckie, Gniew oraz Zblewo.

    Spotkanie rozpoczęliśmy od skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Następnie zgromadziliśmy się wspólnie na Eucharystii, podczas której kazanie wygłosił asystent diecezjalny KSM ks. Piotr Lipkowski. Po mszy młodzi uczestniczyli w przygotowanej przez p. Maćka Kozaka integracji. Następnie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez druhny z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. Podczas warsztatów młodzi mieli okazję spojrzeć na teksty biblijne z nowej perspektywy, ucząc się, że każdy problem to szansa, a ofiarowane nam talenty, czas czy inne posiadane przez nas wartościowe rzeczy powinny służyć pomnażaniu dobra. Spotkanie zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu i Apelem Jasnogórskim.

    Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Dnia Młodzieży: zespołowi Tu i teraz z Nowego nad Wisłą za animację muzyczną podczas mszy i adoracji, p. Maciejowi Kozakowi za poprowadzenie integracji, druhnom za przeprowadzenie spotkań formacyjnych. Do zobaczenia za rok!

 

Gotów!

Bogna Haftka

Zastępca prezesa Zarządu Diecezjalnego

KSM Diecezji Pelplińskiej